R5 1600 AF ve GTX 1660S yerine APU işlemci alınır mı?

sivurant

Hectopat
Oyunlardan hevesim geçti, iki ürünü de satıp APU işlemci almak mantıklı olur mu? Oyun falan oynamıyorum, ders çalışıyorum ve ileride de oynamam büyük ihtimalle.
APU işlemcinin yanına bir 8 GB RAM daha alıp programlama gibi işleri üniversitede yapabilir miyim?
Hangi APU işlemci işime yarar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlardan hevesim geçti, iki ürünü de satıp APU işlemci almak mantıklı olur mu? Oyun falan oynamıyorum, ders çalışıyorum ve ileride de oynamam büyük ihtimalle.
APU işlemcinin yanına bir 8 GB RAM daha alıp programlama gibi işleri üniversitede yapabilir miyim?
Hangi APU işlemci işime yarar?
Bence kalsın hcoam, programlama yoran birşey sistemi.

Bence satmamalısınız. APU işlemci uzun süre kullandım ve memnun kalmadım. Memnun kalmama sebeplerim de her ne kadar bazı dönemlerde oyun oynamıyor olsak da bazen içimizden gelebiliyor. Bence çok kısıtlayan bir seçim olur.

Proglamlama yapacağınıza göre sistemi düşürmenize gerek yok bu şekilde kullanın derim.

Ama illa bir yerden kısaım derseniz ekran kartını satıp 1650 vaya daha düşük bir kart alabilirsiniz.

Proglamlama yapacağınıza göre sistemi düşürmenize gerek yok bu şekilde kullanın derim.

Ama illa bir yerden kısaım derseniz ekran kartını satıp 1650 vaya daha düşük bir kart alabilirsiniz.
Malum piyasada bence ekran kartını satmak, temelli olarak donanım kullanmayı bırakacak ise mantıklı bir işlem olabilir çünkü ikinci el piyasaları çok yüksek. Arkadaşımız satıp tekrar almak isterse stok problemleriyle ya da bazı kötü niyetli satıcılarla karşı karşıya kalabilir.

bazı dönemlerde oyun oynamıyor olsak da bazen içimizden gelebiliyor.
Oyun oynayacagımı zannetmiyorum gerçekten artık geçti benden.

Aslında programlama ekran kartını gerektiren bir iş yönü değil neye göre dediniz tam olarak ?
Ryzen 5 2400G işlemci ve 16Gb ram programlamada yetmez mi ?
Ya da bu apu yerine ekran kartini daha dusuk bir modelle degistirmek daha iyi olabilir mi? Gt1030 gibi bir ekran kartiyla?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı