R5 1600 GTX 1060 Sisteme Tavsiyeler

chainsawrs

Decapat
Öncelikle merhaba Technopat. Ben bir sistem toplamak istiyorum, donanımdan anladığım kadarı ile parçaları belirledim fakat satın almadan önce daha mantıklı olabilecek parçalar var ise tavsiyelerinizi öğrenmek istiyorum.

Almayı düşündüğüm parçalar;

Anakart: ASUS TUF B450M PLUS GAMING AMD B450 Soket AM4 DDR4 3200MHz HDMI DVI-D M.2 USB 3.1 mATX
Ekran Kartı: Elimde şu an mevcut MSI NVIDIA GeForce GTX 1060
RAM: G.Skill RipjawsV 16 GB(2x8GB) 3000MHz DDR4 RAM
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz 16MB Cache Soket AM4 12nm İşlemci YD1600BBAFBOX
Depolama: Crucial BX500 120GB SATA 3 2.5 + Seagate Barracuda 3.5" 2 TB 7200 RPM 256 MB SATA 3 HDD
Kasa: Corsair CASE - CC-9011094-WW
PSU: Bu sistem için kaç W gücünde PSU gerekli olur bilmiyorum, tavsiyede bulunursanız sevinirim.

Fiyatları çok farklı olmayacak parçalar önerirseniz daha iyi olur.
Şimdiden fikirlerini paylaşacak üyelere teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart olarak TUF PLUS yerine B450-A PRO MAX almanızı öneririm. SSD olarak en az 240'lık WD veya A400 seçilebilir bütçe dostu olarak. Kasayla ilgili bir fikrim yok ama önünün yarısı mesh. Muhtemelen fena değildir. PSU olarak FSP Hydro 500W olabilir ama stoklarda sıkıntılar var sanırım. Hiçbir bütçe belirtmediğiniz için asgari parça önerdim. Bütçenize göre 450TL civarına çok kaliteli PSU'lar alınabilir.

Anakart olarak TUF PLUS yerine B450-A PRO MAX almanızı öneririm. SSD olarak en az 240'lık WD veya A400 seçilebilir bütçe dostu olarak. Kasayla ilgili bir fikrim yok ama önünün yarısı mesh. Muhtemelen fena değildir. PSU olarak FSP Hydro 500W olabilir ama stoklarda sıkıntılar var sanırım. Hiçbir bütçe belirtmediğiniz için asgari parça önerdim. Bütçenize göre 450TL civarına çok kaliteli PSU'lar alınabilir.
Ekran kartım elimde mevcut kalan parçalar için 4000-4500₺ bütçem var.
1660ti %4 darboğaz yapıyor tavsiye ederim.
Konuda da belirttiğim gibi ekran kartım MSI GeForce GTX1060 elimde mevcut zaten. Bilgi için teşekkürler.
Ekran kartı mevcut sanırım. Kalan parçalar için bütçe nedir?
Ekran kartı dışındaki parçalar için 4000-4500₺ arası bütçem var.

Ekran kartım elimde mevcut kalan parçalar için 4000-4500₺ bütçem var.

Konuda da belirttiğim gibi ekran kartım MSI GeForce GTX1060 elimde mevcut zaten. Bilgi için teşekkürler.

Ekran kartı dışındaki parçalar için 4000-4500₺ arası bütçem var.

Sistem güzel. O fiyat bandına çıkmışken bu kartı zorlamalısınız bence: Msı B450 Tomahawk Max Ddr4 4133 Mhz Am4 Atx Anakart - n11.com

Kasa olarak da spec delta rgb 550W tavsiye ederim kendim kullanıyorum memnunum.

İşlemci için 3300X'i hep beraber bi bekleyip fiyatları oyun performanslarını bi görelim derim ben. R5 1600 de alabilirsiniz size kalmış. SSD olarak da nvme öneririm ben de aynı yerden aldım 613 TL'ye 3 hafta önce. Memnunum:

Linklediğiniz hdd gayet güzel ama bu nvme'nin yanına 1 TB blue veya barracuda yeterli olacaktır. Geçen hafta amazon'da 1 tb barracuda 288 TL idi. Güzel fiyattı oluyor arada.

Sistem güzel. O fiyat bandına çıkmışken bu kartı zorlamalısınız bence: Msı B450 Tomahawk Max Ddr4 4133 Mhz Am4 Atx Anakart - n11.com

Kasa olarak da spec delta rgb 550W tavsiye ederim kendim kullanıyorum memnunum.

İşlemci için 3300X'i hep beraber bi bekleyip fiyatları oyun performanslarını bi görelim derim ben. R5 1600 de alabilirsiniz size kalmış. SSD olarak da nvme öneririm ben de aynı yerden aldım 613 TL'ye 3 hafta önce. Memnunum:

Linklediğiniz hdd gayet güzel ama bu nvme'nin yanına 1 TB blue veya barracuda yeterli olacaktır. Geçen hafta amazon'da 1 tb barracuda 288 TL idi. Güzel fiyattı oluyor arada.

Belirrtiğiniz Anakartı beğendim ve onu almayı düşünüyorum, tavsiyeler için teşekkür ederim. İleride upgrade ederken çok daha kolay olacak o anakart ile tekrardan teşekkürler.

Geri
Yukarı