R5 1600 sistemde KCAS 700W 80+ PSU ısınıp sistem kapanıyor

darkleans

Centipat
Başlıkta belirttiğim gibi güç kaynağım çok ısınıyor normalden fazla yani üşüdüysen koy elini ısınırsın o derece ne yapsam bilemedim. Oyunlarda 2-3 saat oynadıktan sonra tak diye kapıyor sistem kendini. Kasa arkası şalter kapat aç yapmadan sistem açılmıyor. Ne yapmam lazım 5 aylık PSU daha gerçi tüm sistem 5 aylık. Lütfen yardım eder misiniz ne yapacağımı şaşırdım.

Power: KCAS 700W 80 Plus Bronze.
Ekran kartı: ASUS Dual RX580 8 GB.
İşlemci: Ryzen 5 1600 12nm.
İşlemci soğutucu: AMD Wraith Prism.
RAM 2x8 3000 MHz Corsair.
Anakart: MSI A320M-A Pro
Kasa: Power Boost 😔 (en kısa zamanda kasayı değişeceğim çünkü çok ısınıyor.)

Cevaplarınızı bekliyorum.
Saygılarımla...

Son düzenleme:
Power ile kasayı değişmen gerek sorun belli. Bütçeni söylersen PSU önerebilirim.
Kasa modeliniz nedir? PSU'da sorun yaşıyorsanız değiştirmenizi öneririm. PSU için bütçeniz nedir?
Sorunun PSU da olup olmadığını bilmiyorum sadece ısınıp kapandığını vaad ediyorum bu yüzden sorunu buna bağlıyorum. Bütçe sorunum yok sizce ne yapmalıyım?

Kasa modeliniz nedir? PSU'da sorun yaşıyorsanız değiştirmenizi öneririm. PSU için bütçeniz nedir?
Kasa: POWER BOOST VK-C12B RGB USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA
PSU PC'de en önemli parçalardan biri. Değiştirmenizi öneririm. Sharkoon SHP650 V2 650 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu PSU'yu ben kullanıyorum gayet memnunum.
Sizin PSU 409 TL gibi bir fiyatı var, kullandığım PSU 600 TL burada tam olarak bir orantısızlık yok mu?

Kasa: POWER BOOST VK-C12B RGB USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA

Sizin PSU 409 TL gibi bir fiyatı var, kullandığım PSU 600 TL burada tam olarak bir orantısızlık yok mu?

Senin kullandığın PSU daha iyi. Kasa biraz zayıf kalmış ama güç kaynağını ısındığı için kapanıyor demek için işlemci sıcaklığını da takip etmen gerekiyor. PSU fanı dönüyor mu veya MSI Afterburner ile oyun içerisinde işlemci + ekran kartı sıcaklıklarına baktın mı? Çünkü işlemci de çok ısınırsa dediğin gibi kapanır.

Geri
Yukarı