R5 1600 sisteme değişiklik önerisi

serhat9695

Kilopat
Merhaba,

Aşağıdaki sisteme herhangi bir öneri ya da değişiklik öneriniz var mıdır? Paylaşabilirseniz yorum da çok müteşekkir olurum.

Amaç: FPS oyunları

ASUS B350M-A
Ram 16 Gb
Ryzen 1600
RX 580
Acer 165 Hz 1 Ms Monitör
Samsung 980 Pro 250 GB
Zalman Z3 Plus Kasa
Sıvı Sogutma Yok

Saygılarımla.

Son düzenleme:
İşlemcinizi yükseltebilirsiniz. RAM 8 GB ise bir 8 GB'lık daha ekleyip hem kapasite artacağı hem de çift kanal olacağı için performans artışı sağlayabilirsiniz. Alan yetersiz ise SSD yada HDD ekleyebilirsiniz. PSU kötü ise değiştirebilirsiniz. Kule tipi yada sıvı soğutucu alıp OC yapabilirsiniz.

PSU nedir?

Merhaba,

2000 TLLİK bir işlemci bulunmuyor ryzen 1600 'den yüksek var ise belirtmenizi rica ediyorum. 16 Gb ram bulunmakta psu 600 w zalman z3 plusta kaç mm ye kadar sıvı soğutucu yeterli bilemiyorum lakin 240 mm gibi sıvı sogutucuların uyumsuz olduğunu biliyorum yanlışım var ise düzeltin.

Saygılarımla.
RAM belirtmemişsiniz.

İşlemcinizi yükseltebilirsiniz. RAM 8 GB ise bir 8 GB'lık daha ekleyip hem kapasite artacağı hem de çift kanal olacağı için performans artışı sağlayabilirsiniz. Alan yetersiz ise SSD yada HDD ekleyebilirsiniz. PSU kötü ise değiştirebilirsiniz. Kule tipi yada sıvı soğutucu alıp OC yapabilirsiniz.

PSU nedir?

Genellikle FPS oyunları oynuyorsanız AMD Ryzen 5 3600 alabilirsiniz çünkü FPS oyunları işlemci bazlı oiduğu için RAM 8 GB ise 8x2 16 GB RAM yapabilirsiniz RX 580 FPS oyunları için yeterli olacaktır paranız var ise 500GB SSD alabilirsiniz ya da 1TB HDD alabilirsiniz.

Bence sistemin yeterli. Performansından memnun değilsen komple değiştir 3060 falan geç :D
Merhaba,

Sadece çabuk ısınmasından şikayetciyim zalman z3 plus ta yeterki kadar radyatör ve sıvı soğutma desteği için alan verilmemiş 240 mm sıvı soğutucular sığmıyor bu konu hakkında öneriniz var mıdır ?

Saygılarımla.
Merhaba,

Yardımcı olabilirseniz çok müteşekkir olurum.

Saygılarımla.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı