R5 1600 sisteme Windows 11 kurulur mu?

AyhanBerkAltun

Kilopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. WhyNotWin11 programı üzerinden sistemim sorunsuz açıp açmayacağı konusunda yardımcı olabilir misiniz? Ekran görüntüsü aşağıdadır.
Teşekkürler.

whyy.jpg

Windows 11 yüklenebilir gibi duruyor bazı yollar ile fakat güncelleme almayacaksın.

Bende de işlemci desteklemiyor ve TPM 2.0 yok. Regedit ile uğraşarak Insider'ımı geliştirici yaptım ve yükledim. Güncelleme de geliyor.

Bende de işlemci desteklemiyor ve TPM 2.0 yok. Regedit ile uğraşarak Insider'ımı geliştirici yaptım ve yükledim. Güncelleme de geliyor.
Ryzen 5 1600 af kullanıyorum bakalım 5 ekimde çıkacakmış destekleyecek mi göreceğiz. Saçmalık aslında 3 yıllık işlemci desteklemiyor gözüküyor.

AMD fTPM açmanız yeterli. 12 nm Ryzen 5 1600 yani af sürümü 2. nesil Ryzen işlemci. Pinnacle Ridge kod adıyla geliyor. Windows 11 destek statüsünde. Summit Ridge 1600 14nm desteklenmiyor henüz.
Hangi anakartı kullanıyorsunuz. TPM yi nerden açıyorsunuz yardımcı olur musunuz. Ben asus prime b450m-k ii
Bios ayarlarında Periphals diye bir sekme olması lazım Gigabyte'da böyle açmıştım.

Geri
Yukarı