R5 1600 stock fan ne kadar ses yapıyor?

Stok fan soğutur da bence çok sesli ya. Ses çıkarmıyor diyen arkadaş ya kullanmadı, sallıyor ya da en az %50 felan duyma kaybı var. Fanlarım corsair bunun da etkisi vardır fakat stok fanın %40-50’si kasa fanımın %80’ini bastırıyor. Ben değiştiricem mesela. Fakat bütçe yoksa soğutmasına laf edemem kesinlikle.
@Kreinnar arkadaşıma katılıyorum. Bende duymak için kulaklığımı çıkarıp gerçekten o sesi duymaya odaklanmadan duymuyorum. Bir yerimizden sallamamız için bir sebep mi var gecenin bu saatinde sana yalan söyleyelim :D

Herkese merhabalar foruma yeni üye oldum, yeni sistem kurdum ve bu işte bir hayli yeniyim, bende de R5 1600 AF işlemci mevcut. Küçük bir overclock ile 3.6 ya çıkartıp voltajı ise stock değerinden 2 kademe azalttım. Prime95 testinde 1 saat boyunca hata vermedi ve sıcaklık değerleri max 77 dereceye ulaştı. Oyun olarak Battlefield 1 oynarken cpu sıcaklığım 65 66 derecelere çıkıyor. Umarım doğru başlık altına yazıyorumdur değilse bu konuda da bilgilendirirseniz sevinirim. İlerde daha yüskek seviyelere overclock yapmak istiyorum ve sıcaklık konusunda biraz takıntılıyım galiba. Bana cpu soğutucu konusunda yardımcı olabilir misiniz? Bunun dışında da her bilgiye açım :)

Yeni konular

Geri
Yukarı