R5 1600 ve 1650 Super sistemde oyunlarda FPS düşüşü

Samet B

Hectopat
Daha fazla  
1650 Super - Ryzen 5 1600 AF - 2x8 3200 MHz RAM bilgisayarımda PUBG oynarken bir şey fark ettim.
Ekran kartının kullanımı %99'dan bir anda %85-%90'lara düşüyor FPS ise 90'dan 60-70'lere düşüyor anlık olarak.
Oyun sırasında ise sıcaklık değerleri ekran kartının 65-70 işlemcinin ise 65 boşta ise işlemci 45-50 derece arası ekran kartı 33-35 derece arası acaba sorun işlemci sıcaklığında olabilir mi? Ve video testlerine baktığımda Valorant'ta 200 FPS alırken ben yer yer 100 FPS alıyorum.

Sorun işlemciden kaynaklı değil işlemci boştayken 35 ila 50 derece arasında ve işlemci yük altındayken 60 ila 85 derece aralığında olması gerekir. Yanii normal ekran kartı sürücüleriniz güncel mi?

Sorun işlemciden kaynaklı değil işlemci boştayken 35 ila 50 derece arasında ve işlemci yük altındayken 60 ila 85 derece aralığında olması gerekir. Yanii normal ekran kartı sürücüleriniz güncel mi?

Evet hocam sürücüler güncel.
Videolarda kullanılan ayarlar ile sizin ayarlarınız ve çözünürlüğünüz aynı mı? Son sürüm sürücüleri kullandığınızı GeForce Experience ile kontrol edebilirsiniz. Anlık FPS düşüşleri normal olabilir.

Çözünürlükleri ayarları aynı.

PUBG'de standart şekilde %99 GPU kullanımı görmek pek mümkün değil. Oyun o kadar optimize olmadı hiçbir zaman. Bir de gereksiz yüksek ayarlarda oynuyorsun muhtemelen, FPS'in daha iyi olabilir. Valorant oyununda da o sistem sabit 200 FPS aldırmaz, 120-220 FPS aralığı gibi düşünmek lazım. Bana bir sorun varmış gibi görünmedi. Yine de emin olmak için oyun içi değerlere bakmak iyi olabilir.

PUBG'de kenar yumuşatma ve doku dışındaki ayarların hepsini en düşüğe almak akıcı oyun deneyimi için önemli. Bahsettiğim ilk iki ayarı görsel olarak rahat edeceğin, FPS olarak da çok etkilenmeyecek şekilde ayarla bence.

Geri
Yukarı