R5 1600 ve GTX 1650 Super İçin yükseltme

• Konuyu başlatan rogu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 785

rogu

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhabalar sistemimi yeni aldım ama tuhaf şekilde elime para geçti 😀 Her neyse sistemim şu şekilde.

Ekran kartı- MSI GeForce GTX1650 Super Gaming X 4 GB.
İşlemcim - AMD Ryzen 5 1600 3.20 GHz 6 çekirdek 16MB am4.
RAM'im - geıl 8 GB Evo spear AMD Edition 3000MHz CL16 DDR4 RAM.
Anakartım - MSI A320M-A Pro Max 3200MHz(OC) M.2 AM4 mATX anakart.

Ayriyeten 2 adet SSD kullanıyorum 480 GB'lik toplam. Burada sorum şu işlemcimi yükseltmek istiyorum ama gerçekten ne takacağımı bilmiyorum bana önerebileceğiniz bu sisteme uygun işlemci söyler misiniz rica etsem?

Son düzenleyen: Moderatör:
Islemcin 12nm ise degistirirsen kayda deger bi performans artisi için r5 3600 veya i7 9700k falan alman lazım o yüzden işlemcini değişme. 8GB ram ekle veya anakartı sağlam bir b450 yap ki OC yapabil.

Anakart olarak önerin nedir?
Cebindeki paraya da bağlı ancak biraz bekle. B450 anakartlar Ryzen 4000 serisini desteklemeyecek deniyor. A320 serisinde de olmuştu. AMD, Ryzen 3000 serisini desteklemeyecek demişti ama desteklemişti. B450'de de muhtemelen böyle olur ancak ortalık netleşene kadar bekle biraz.

Cebindeki paraya da bağlı ancak biraz bekle. B450 anakartlar Ryzen 4000 serisini desteklemeyecek deniyor. A320 serisinde de olmuştu. AMD, Ryzen 3000 serisini desteklemeyecek demişti ama desteklemişti. B450'de de muhtemelen böyle olur ancak ortalık netleşene kadar bekle biraz.

Umarım B450'lilere 4000 serisi için özel update gelir, gelmezse de yapacak bir şey yok, uyumluluk sağlaması noktasında bellek kontrolcü yapılarının değişiklik gösterme olasılığı yüksek diye biliyorum, bu belki soket değişimi noktasında bir adım haline dönüştü bilemiyorum yine de başka sebepler de olabilir. Ayrıca, AMD şu ana kadar verdiği sözlerin çoğunu kullanıcılar açısından tutmuş durumda zaten, çok başarılı oldular bu pazarda. @rogu, RAM dışında herhangi bir yükseltme yapmanıza gerek olmadığını düşünüyorum, yükseltme yapılmak isteniyorsa ciddi anlamda, minimum 3.nesil R5 + RTX 2060S + B450 Max tipi bir anakart tarzı takviyesi yatırım yaptığınıza değer bir şey olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı