R5 1600 ve RX 570 sistemde Detroit Become Human FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

mehmetickalu

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16gb 300mhz
SSD veya HDD modeli
Western Digital Black WD5003AZEX 500 GB HDD
Ekran kartı
Rx570 4gb
Anakart
Biostar A320MH 2933MHz AM4 mATX
İşlemci
AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz 16MB
Sistem bilgilerim:

RX570 4 GB.

AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz 16MB.

16 GB 3000MHz RAM.

Oyunu orta ayarlarda 1080p tam ekran oynuyorum. Normalde sabit 59 FPS alıyorum ama saçma sapan yerlerde uzun süreli FPS düşüşü yaşıyorum, 2-7 FPS arasında kalıyorum. Oyunu durdurup 30sn kadar beklediğimde gidiyor, can sıkıcı bir durum. Oyunun sıkıntılı olduğunu biliyorum yine de bu sorunun başka bir şeyden kaynaklandığını düşünüyorum, sorun nedir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani FPS sabitleme açık ise olabilir ekran kartı driveri olabilir tek slot RAM olabilir lası çözüm güncelleme veya ayar değiştirme falan yapabilirsin dostum başka oyunda yaşıyor musun bunu?

Detroit Become Human da optimizasyon sorunu var. 1080 ti ile bile takılma olmasın diye 60 Fps ye sabitlemiştim oyunu.​

Oyunun başlarında belli olmuyor ama ortalarında takılmalar olabiliyor.

Oyunla alakalı olabilir ilk çıktığında aldım çalışmıyordu doğru düzgün. Oyun içi ayarları kısarak dene hala çözülmezse kesin oyunun portunda hala düzeltilmemiş sorunlar vardır.

Yani FPS sabitleme açık ise olabilir ekran kartı driveri olabilir tek slot RAM olabilir lası çözüm güncelleme veya ayar değiştirme falan yapabilirsin dostum başka oyunda yaşıyor musun bunu?
Oyunum orijinal ve güncel FPS en fazla 60 a sabitleniyor bu açıdan sıkıntı yok çift slot ram kullanıyorum tek sorun uzun fps sürekli olarak bir süre boyunca 3-5 arası takılıyor oyunu durdurup 1 dakika kadar sonra gidiyor sanki yükleme yapıyormuş gibi bekleyince de gidiyor.

Ben 1060 ile oynadım fps sorunu vs. Yok. Harddisk HDD drop oluyor olabilir. Msi after burner ile oynarken ne oluyor bakınız.

Geri
Yukarı