R5 1600 ve RX 580 sistem düşük performans hissiyatı

İşletim sistemi
Windows 10
Fanı arttırmam yeterli mi yoksa yukarıdaki arkadaşın dediği gibi birine göstermeli miyim?

Fanı Max yüzde 70 - 80 ayarlayın hızını 90 -100 falan yapmayın fan hızını.
@CkeRo SSD'yi CrystalDiskInfo ile test edip sonuçları paylaşır mısınız?

Ayrıca ısınma kasa kaynaklı gibi. Kasanın ön panelini açıp sıcaklıkları tekrar kontrol edin.

Hayır, tabii ki normal değil ancak görselde fan ile alakalı bir veri yok. Sıcaklığın yüksek olmasını direkt olarak fan hızına bağlamak mantıklı değil.

Bakın bu kartın 87 derece olması hiç normal değil öncelikle fanı ayarlamalı mesajımı okursanız olmaz ise garantiye göndermeli ben illa fan ayarı yok demiyorum.

Fanı Max yüzde 70 - 80 ayarlayın hızını 90 -100 falan yapmayın fan hızını.

Bakın bu kartın 87 derece olması hiç normal değil öncelikle fanı ayarlamalı mesajımı okursanız olmaz ise garantiye göndermeli ben illa fan ayarı yok demiyorum.

Sorunu çözmek için önce kolay yöntem uygulamak gerekir.
Kasa hava almadıktan sonra fanlar isterse %200 hızda dönsün. Sadece sıcak havayı içeride döndürür. Sıcaklıklara etkisi olmaz.

Önceki mesajımı okur musunuz bende dedim aynısını kasanı duvara falan yaslama hava akışı olsun içinde diye.

@CkeRo SSD'yi CrystalDiskInfo ile test edip sonuçları paylaşır mısınız?

Ayrıca ısınma kasa kaynaklı gibi. Kasanın ön panelini açıp sıcaklıkları tekrar kontrol edin.

Hayır, tabii ki normal değil ancak görselde fan ile alakalı bir veri yok. Sıcaklığın yüksek olmasını direkt olarak fan hızına bağlamak mantıklı değil.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    71,5 KB · Görüntüleme: 14
Sağlık değeri pek iyi gibi görünmüyor. Okuma-yazma hızları ne durumda CrystalDiskMark ile bakar mısınız?

Ayrıca önceki mesajımda dediğim gibi kasanın ön panelini söküp sıcaklıkları tekrar kontrol edin. Kasanın hava akışı iyi değil gibi duruyor.

durumlar bu gün içerisinde ya da yakın bir zamanda bilgisayarcıya gösterme kararı aldım. ancak gitmeden bilgi edinmek istiyorum sorunla ilgili tam olarak.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    37,8 KB · Görüntüleme: 8
  • Screenshot_4.jpg
    Screenshot_4.jpg
    38,6 KB · Görüntüleme: 11

Geri
Yukarı