R5 1600AF RX580 Sistem CS:GO ve Userbenchmark'ta Düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

jitzftw

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sistemim vermesi gerektiği performansı vermiyor. Sorunun ekran kartından kaynaklı olduğunu düşünüyorum fakat sizlerin de yorumunu almak için bu konuyu açtım. Userbenchmark ve CS:GO'da benimle aynı sisteme sahip diğer kullanıcılar benden kat ve kat yüksek FPS alıyor.
CS:GO FPS benchmark atölye haritasında 205 AVG FPS değeri almaktayım. Arkadaşlarımdaki hemen hemen yakın seviye sistemler CS:GO atölye haritasında 370 civarı alıyor.
Şu ana kadar yaptıklarım:
-Anakartın BIOS'unu güncelledim
-RAM MHz değerini 2933'e getirdim.
- CS:GO'da (1024x768) Hepsi düşük kullanıyorum.
-Bilgisayar Nihai performans/Yüksek performans modunda.
-Ekran kartı sürücüm güncel ve ayarlar performansa yönelik.
Sistemim şöyle;
CPU: Ryzen 5 1600(AF)
GPU: ASUS RX580 4 GB Dual OC GDDR5 256Bit
Anakart: ASUS A320M-F
RAM: Apacer Panther 8 GB 3000MHz
SSD: James Donkey 240GB SSD
Userbenchmark screenshotları:
Benimkiyle hemen hemen aynı bir sistemin userbenchmark testindeki FPS değerleri:

ben.png

Userbenchmark'ta benim sistemim:

ben2.png

CPU-Z SS'leri:

İşlemci.png

anakart.png

ekrankartı.png

ram.png

Değerli yorumlarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim :)

usss.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, sistemim vermesi gerektiği performansı vermiyor. Sorunun ekran kartından kaynaklı olduğunu düşünüyorum fakat sizlerin de yorumunu almak için bu konuyu açtım. Userbenchmark ve CS:GO'da benimle aynı sisteme sahip diğer kullanıcılar benden kat ve kat yüksek FPS alıyor.
CS:GO FPS benchmark atölye haritasında 205 AVG FPS değeri almaktayım. Arkadaşlarımdaki hemen hemen yakın seviye sistemler CS:GO atölye haritasında 370 civarı alıyor.
Şu ana kadar yaptıklarım:
-Anakartın BIOS'unu güncelledim.
-RAM MHz değerini 2933'e getirdim.
- CS:GO'da (1024x768) hepsi düşük kullanıyorum.
-Bilgisayar nihai performans/Yüksek performans modunda.
-Ekran kartı sürücüm güncel ve ayarlar performansa yönelik.
Sistemim şöyle;
CPU: Ryzen 5 1600(AF)
GPU: ASUS RX580 4 GB Dual OC GDDR5 256Bit.
Anakart: ASUS A320M-F
RAM: Apacer Panther 8 GB 3000MHz.
SSD: James Donkey 240GB SSD.
Userbenchmark screenshotları:
Benimkiyle hemen hemen aynı bir sistemin userbenchmark testindeki FPS değerleri:

Eki Görüntüle 882832

Userbenchmark'ta benim sistemim:

Eki Görüntüle 882835

CPU-Z SS'leri:

Eki Görüntüle 882848

Eki Görüntüle 882852

Eki Görüntüle 882853

Eki Görüntüle 882854

Değerli yorumlarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim :)

Eki Görüntüle 882922

Aslında sistemin iş görür ileriye dönük ama bu FPS değerleri bence o kadar da önemli değil 250'de olsa 350'de olsa akıcılık değişmez. Ama illa ki 350 FPS istiyorsan oyunu ekran kartı üzerinden çalıştır. Ekran kartın güçlü 20-30 FPS değişiklik gösterir.

1080p de deneyin bir de.
Avg 190 a düştü
Aslında sistemin iş görür ileriye dönük ama bu FPS değerleri bence o kadar da önemli değil 250'de olsa 350'de olsa akıcılık değişmez. Ama illa ki 350 FPS istiyorsan oyunu ekran kartı üzerinden çalıştır. Ekran kartın güçlü 20-30 FPS değişiklik gösterir.
Dediğiniz şekilde amd üzerinden başlattım herhangi bir artış olmadı.
Userbenchmark'taki değerler için bir fikriniz var mı acaba?

Abi en sevmediğim olay ya bütün parçaların aynı olup bir sistemin az bir sistemin çok fps vermesi
çözümü bulursan allah aşkına buraya yaz bende aynı durumdan müzdaribim benim sistemin aynısına sahip birisi csgoda 330 fps alıyor ben 130 :D?

Abi en sevmediğim olay ya bütün parçaların aynı olup bir sistemin az bir sistemin çok fps vermesi
çözümü bulursan allah aşkına buraya yaz bende aynı durumdan müzdaribim benim sistemin aynısına sahip birisi csgoda 330 fps alıyor ben 130 :D?
Tabiki de yazarım en çok kafamı kurcalayan userbenchmark'taki düşüklük

Geri
Yukarı