R5 1600X sistemde "Reboot and select proper Boot device" hatası ve BIOS sürümünün değişmesi

Kmderin123

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Bir süredir bilgisayarımda olan bir problemle uğraşıyorum. Daha önce konu açmıştım (R5 1600X sistem donuyor). Konuya göz atın lütfen. Şimdiki problemim ise farklı. Bilgisayarı bugün açtığımda reboot and select proper boot device hatasını aldım. Bilgisayarı yeniden başlatıp BIOS ayarlarına girdim ve BIOS sürümüm f31 olarak görünüyordu. Oysa ki güncel kullandığım sürüm f51d. SSDyi görüyor anakart ancak yanında Windows Boot Device yazmıyor sadece SSD modeli boot option olarak görünüyordu. Birkaç kez tekrar başlattım bilgisayarı problem hala devam ediyordu. Anakartın ayarlarını sıfırladıktan sonra tekrar güncel f51d sürümünde ve SSD yanında widows boot device yazıyordu. Sorunun SSD de veya Anakartta olduğunu düşünüyordum bir süredir. Geforce experience uygulamasını kaldırdıktan sonra sorunumun çözülmesi sebebiyle sorunun yazılımsal olduğunu sanıyorum ancak bu hata başıma geldikten sonra acaba anakart arızalı mı diye düşünmeden edemiyorum. Sağlam olduğunu bildiğim bir anakart ile deneme yapacak imkanım yok.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı