R5 2400G işlemcinin fanı R5 5600 işlemciye olur mu?

D1xonN

Decapat
Daha fazla  
Şu an işlemcim Ryzen 5 2400G ekran kartım 1660S, daha verimli kullanmak için işlemci değitireceğim. Ryzen 5 5600 almayı planlıyorum. Kutulu ve kutusuzları var, kutusuzlarda fan olmuyormuş galiba. Kutusuz alıp eski işlemcimin fanını taksam bir problem olur mu?

Çok problem çıkarır mı soğutma durumu yoksa idare eder mi? En az masrafla almak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok problem çıkarır mı soğutma durumu yoksa idare eder mi? En az masrafla almak istiyorum.

O ekran kartı ile hiçbir problem çıkmaz çünkü işlemci genellikle yük altında olmayacak ve fazla ısınmayacak. Sorun yaşadığın yerde 400-500 liralık kule tipi 12cm fanlı soğutucu alırsan işini görür.

İdare eder hız aşırtma falan yapmayacaksanız. İleride değiştirirsiniz.

Yok hız aşırtma falan yapmayacağım normal performansı benim işimi görür.

O ekran kartı ile hiçbir problem çıkmaz çünkü işlemci genellikle yük altında olmayacak ve fazla ısınmayacak. Sorun yaşadığın yerde 400-500 liralık kule tipi 12cm fanlı soğutucu alırsan işini görür.

Tamamdır teşekkürler, yani kutusuz ürün alıp önceki işlemcimin soğutucusuyla kullansam da bir problem yaşamam?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bir termal macun ile iş görür. Termal macunun kaliteli olsun. Eğer ileride kule tipi almak istiyorsanız SE 214 XT öneririm.

İki işlemcinin de stok soğutucusu aynı. Kutusuz alın takın memnum kalmazsanız kule tipi soğutucu alırsın. Sadece oyun oynuyorsan işini görür ama render vs yeterli gelmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı