R5 2400G - RTX 3050 sistemde oyunlarda ekran kartı kullanımı %50-70'lerde

mencfiiss

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
corsair 3000mh 2x8
Ekran kartı
gigabyte rtx 3050
Anakart
msi b350 pc mate
İşlemci
ryzen 5 2400g
Sistemime yeni RTX 3050 ekledim oyunlarda filan her oyunda olmasa bile ekran kartı 50-60-70'lerde kullanıyor FPS düşük kalıyor işlemci ile darboğaz mı oluyor yoksa farklı bir sıkıntı olabilir mi? Warzone2.0 battefiledv PUBG de ekran kartı düşük seviyede kullanılıyor.

Bence işlemci darboğazı.

PC Build sitesine bakmıştım darboğaz oranı 4,6 gözüküyordu ama yani hiçbir garantisi olmadığını anladm bende işlemci darboğazı olduğunu düşünüyorum büyük ihtimal öyle

2400G'i satıp az farkla 5500 veya 3600'e geçebilirsin. İşlemci değişimi sorunu temelden çozer diye düşünüyorum.

Hocam kesin çözer mi diyosun? Donanım arşivinde bir video vardı Ryzen 5 5600 aşağısı bir işe yaramaz filan diyordu. Bu seriler 2400G'den fark ettir mi diyosun.

5500, 3600 gücünde ve fiyatı 1900. gayet fiyatı uygun. İlk çıktığında fiyata gore kotü olduğu için demiş olabilir.

Anladım çok teşekkür ederim. Sorunu işlemci darboğazı olduğuna kesinleştirir isem 5500 almayı düşünüyorum. Birkaç yanıt daha bekliyorum belki başka bir çözümü vardır sanmam ama yine de bekliyorum. Tavsiyelerin için teşekkürler.

Sistemime yeni RTX 3050 ekledim oyunlarda filan her oyunda olmasa bile ekran kartı 50-60-70'lerde kullanıyor FPS düşük kalıyor işlemci ile darboğaz mı oluyor yoksa farklı bir sıkıntı olabilir mi? Warzone2.0 battefiledv PUBG de ekran kartı düşük seviyede kullanılıyor.

Sorunun darboğaz.
Ekran kartı ile uyumlu bir işlemci almazsan sorunun çözülmeyecek.
3060ı 5500 ile besliyorum aklına takılan bir şey olursa sorabilirsin

Anladım çok teşekkür ederim. Sorunu işlemci darboğazı olduğuna kesinleştirir isem 5500 almayı düşünüyorum. Birkaç yanıt daha bekliyorum belki başka bir çözümü vardır sanmam ama yine de bekliyorum. Tavsiyelerin için teşekkürler.

Senin oynadığın oyunlar işlemci isteyen oyunlar. Ekran kartı ağırlıklı oyunlarda test yapmayı deneyebilirsin. RDR2 gibi.

Sorunun darboğaz.
Ekran kartı ile uyumlu bir işlemci almazsan sorunun çözülmeyecek.
3060ı 5500 ile besliyorum aklına takılan bir şey olursa sorabilirsin.

Hocam 5500 alırsam bayağı iyi çalışırlar diye düşünüyorum doğru mudur? Öbür anakart RAM filan bu sorunda bir önemi yoktur diye tahmin ediyorum.

Hocam 5500 alırsam bayağı iyi çalışırlar diye düşünüyorum doğru mudur? Öbür anakart RAM filan bu sorunda bir önemi yoktur diye tahmin ediyorum.
Hocam 5500 3050yi besler.
Ben darboğaz yaşıyorum genelde ekran kartı kullanımı %80lerde kalıyor 3060 ile 3050 arasında çok fark var o yüzden sorun yaşamazsınız diye umuyorum.
Alın deneyin olmazsa iade edebilirsiniz zaten denemekten zarar gelmez

Yeni konular

Geri
Yukarı