Çözüldü R5 2600 GTX 1060 ilk açılışta sürekli yeniden başlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Halit G.

Kilopat
Yer
Ev
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Dün CS:GO oynadım bir sıkıntı yoktu. Bilgisayarın güç düğmesine bastıktan sonra 2 saniye kasaya güç geliyor sonra kapanıyor sonra bir daha açılıp kapanıyor görüntü gelmiyordu. Ben de güç tuşuna basılı tutup kapattım sonra arkadan PSU'ya giden kabloyu çıkarıp güç tuşuna bastım birkaç kere. 10 dakika sonra kabloyu taktım ve güç tuşuna basınca açıldı. Sebebi ne olabilir acaba? İlk defa oldu.

Dün MSI Afterburner indirmiştim.

Ekran kartı: MSI GTX 1060 Gaming X 6 GB.
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz AM4
Anakart: MSI B350 GAMING Plus 3200 MHz AM4.
RAM: Corsair 16(8x2) GB DDR4 3200MHz.
PSU: Corsair VS serisi 650W 80+ güç kaynağı.
HDD: Seagate Barracuda 7200RPM 1TB.
SSD: Corsair Force LE 200 240GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
PC alalı nerdeyse 2 yıl oldu. O zamandan beridir hiç denememiştim statik elektriği boşaltmayı. İlk defa yaptım düzeldi. Tesadüfmü bilmiyorum.
Tesadüf olmayabilir dediğim gibi statik elektrikten dolayıydı bence konuyu çözüldü olarak işaretleyip çözüm yolum işe yaradıysa en iyi cevap olarak seçebilirsiniz. :)
Merhaba arkadaşlar. Dün CS:GO oynadım bir sıkıntı yoktu. Bilgisayarın güç düğmesine bastıktan sonra 2 saniye kasaya güç geliyor sonra kapanıyor sonra bir daha açılıp kapanıyor görüntü gelmiyordu. Ben de güç tuşuna basılı tutup kapattım sonra arkadan PSU'ya giden kabloyu çıkarıp güç tuşuna bastım birkaç kere. 10 dakika sonra kabloyu taktım ve güç tuşuna basınca açıldı. Sebebi ne olabilir acaba? İlk defa oldu.

Dün MSI Afterburner indirmiştim.

Ekran kartı: MSI GTX 1060 Gaming X 6 GB.
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz AM4
Anakart: MSI B350 GAMING Plus 3200 MHz AM4.
RAM: Corsair 16(8x2) GB DDR4 3200MHz.
PSU: Corsair VS serisi 650W 80+ güç kaynağı.
HDD: Seagate Barracuda 7200RPM 1TB.
SSD: Corsair Force LE 200 240GB SSD.
Pek sanmam ama beki statik elektriklenme yapmıştır ve o statik elektrik boşaldıktan sonra açılmıştır. Hatta büyük ihtimalle sorunun cevabı bu. :)

Sanmam. Statik elektrik çok etki edebilecek birşey değil.
Eğer statik elektrik çok etkisi altına almışsa olma ihtimali %90'a yakın yani statik elektrik olup olmadığından emin değilim kasaya bakamadım sadece kendi kanımca olması muhtemel durumu söyledim.

Eğer statik elektrik çok etkisi altına almışsa olma ihtimali %90'a yakın yani statik elektrik olup olmadığından emin değilim kasaya bakamadım sadece kendi kanımca olması muhtemel durumu söyledim.
PC alalı nerdeyse 2 yıl oldu. O zamandan beridir hiç denememiştim statik elektriği boşaltmayı. İlk defa yaptım düzeldi. Tesadüfmü bilmiyorum.

Tesadüf olmayabilir dediğim gibi statik elektrikten dolayıydı bence konuyu çözüldü olarak işaretleyip çözüm yolum işe yaradıysa en iyi cevap olarak seçebilirsiniz. :)

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı