Başarılı Kurulum R5 2600 - GTX 1650 Big Sur 11.4

Merhaba,

Evet biraz saçma gelecek ama cidden Big Sur GTX 1650 ile kurulabiliyor. Tabii en azından bende kuruldu. Ve işin garip tarafı sierra denedim olmadı, High Sierra denedim olmadı, Mojave bile denedim ama en son Big Sur denedikten sonra kusursuz bir şekilde kurulumu bitirip masaüstüne geldim. Şu an ses kartını çalıştıramadım çünkü modelini bilmiyorum ama biraz zorlarsanız büyük ihtimalle sesi de çalıştırabilirsiniz.

Bu arada şunu da belirteyim; GTX 1650 ile kuruluyor, sadece ekran kartının VRAM'inin 7 MB'ını kullanabiliyorsunuz. Ben zaten yanına Windows kurulumu da yapacağım o yüzden pek bir sıkıntı değil. Ama ben Windows kullanmam derseniz size kalmış bir olay.

Cihaz özellikleri:
  • Anakart: MSI B450M PRO-VDH-Plus
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1650
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
  • RAM: 16 GB 3200 MHz (OC)
  • SSD: SanDisk SSD Plus 480 GB
Ekran Resmi 2021-07-12 01.19.08.png

Hocam hangi imajı kullandınız?
Buradaki linkteki imajı kullandım. Tek yaptığım içindeki AMD Ryzen config dosyasını "config.plist"
diye adlandırmaktı ondan sonrası normal bir Mac kurar gibi kuruyorsunuz. Tabi intel gibi imajlara bağlı değişir. Kendi modelini seçmeye dikkat et.

Merhaba, aktif olarak macOS Big Sur 11.4 Sürümünü bulamadım fakat 11.6.1 sürümünü indiriyorum ekran kartının çalışma ihtimali var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı