Çözüldü R5 2600 GTX 1650 Super sistem yükseltme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zaubern

Decapat
Merhabalar, aşağıda özellikleri bulunan bilgisayarımı yükseltmek istiyorum, Kasım ayı için "Cyberpunk 2077" aldım. O ve benzer oyunları problemsiz oynamak için varsa önerileriniz yardimci olursanız sevinirim.

- AMD Ryzen ™ 5 2600 3.4GHz (Turbo 3.9GHz) 19MB cache AM4 işlemci.

-Galax GeForce GTX1650 Super ex (1-Click) OC 4 GB 128Bit GDDR6 ekran kartı (65SQL8DS61EX)

-DDR4 8 GB 3000MHz RAM.

-Tx powermax 400W 3xsata, 3xıde, 8pin CPU, PCI-e çıkışlı güç kaynağı (TXPSU400S1)

İlk olarak RAM Upgrade'ı yapsam güç kaynağı kaldırır mı acaba?

Yardimlariniz için tesekkur ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam, düşünce güzel. Aynı model bir RAM almak performans olarak artış sağlar. PSU için aynı şekilde bağlantı yapacaksanız. Fark yok.
Merhaba 650W Guç kaynagi ve ayni marka model RAM dusunuyorum yeterli olur mu ? Bir de PSU bağlantilarini nasil yapabilirim emin olamadım.
650 W kesinlikle yeter,ekran kartı yükseltmesi yapmayacaksanız 500W bile yeterli olur.
RAM alırken uyumlu çalıştıklarından emin olun,araştırma yapmadan almayın.Bazı RAM'ler isimleri aynı olsa bile 2x8 şeklinde çalışamıyor diye biliyorum.
Güç kaynağı bağlantıları hakkında ise benim de pek fikrim yok yani size "net" bir şekilde yardımcı olamam.Technopat'ın PC toplama rehberlerine göz atabilirsiniz.

Hocam, düşünce güzel. Aynı model bir RAM almak performans olarak artış sağlar. PSU için aynı şekilde bağlantı yapacaksanız. Fark yok.

Çözüm
Merhaba 650W guç kaynagi ve ayni marka model RAM dusunuyorum yeterli olur mu? Bir de PSU bağlantilarini nasil yapabilirim emin olamadım.

Güç kaynağı çok basit bir şeydir. Birçok kablo tek bir yere uyar zaten (hatta neredeyse hepsi) yeni model PSU kablolarının üzerinde yazar ne nereye girer diye karıştırmamanız gereken önemli şeyler şunlar (gerisi karışmaz) 6+2 pin ekran kartına takılır ona benzeyen bir giriş daha var fotosunu eve dönünce atarım o ise işlemci beslemesine takılır?
En iyi cevap seçilmesi gereken cevaplardan :).

Yeni konular

Geri
Yukarı