R5 2600 GTX 1660 sistem ısındığında fanlar hızlanmıyor

mberketoprak

Centipat
R5 2600, MSI GTX 1660 Super Ventus OC XS, HyperX 16 GB 3200 MHz RGB RAM donanımları bulunan bir bilgisayar topladım yaklaşık 4 ay önce. Bilgisayarımda toplandığı günden beridir bir fan sorunu var fakat yoğunluktan gidemedim.

Sorunu buraya yazıyorum; kasadaki fanlar bilgisayarla optimize olarak çalışmıyor. Yani oyuna vb. girdiğimde kumandadan kendim hızlandırmak zorunda kalıyorum. Bazen unutuyorum kumandadan hızlandırmayı ve fena bir şekilde ısınıyor. Kumandanın üzerindeki "Fan Auto" tuşuna basınca fanlar duruyor. Bugün OCCT indirdim ve bir Power testi yaptım. Daha ilk saniyede Power crashed sorunu aldım. Bununla bağlantısı olabilir mi? Kasa: Vento VG04FE.

Son düzenleyen: Moderatör:
Örnek bir model hocam. Gördüğünüz gibi anakarta bağlanan kablosu var. Sizde de olması gerekirdi.
TRY 9.72 30%OFF | 1 ila 10 4 Pin PWM soğutucu Fan HUB Splitter uzatma PC hız kontrol panosu

O kabloyu bir yerden bulurum illa ki ancak benim kontrolcümde anakarta bağlamak için uygun çıkış var mı ?

Bunu siz bilebilirsiniz hocam.

Pardon hocam. Yeni gördüm. Kötü haber ise anakart bağlantısını göremedim. Yok gözüküyor. Bağımsız olarak çalışıyor.

Pardon hocam. Yeni gördüm. Kötü haber ise anakart bağlantısını göremedim. Yok gözüküyor. Bağımsız olarak çalışıyor.

Sağ olun hocam olmasa da olur zaten fanları kapalı kullanıyorum bağlasam RGB için bağlardım ama JRGB portlarım dolu. Biz sırtımızı kontrolcüye yaslayalım.

Tamamdır hocam. En azından sebebi belli oldu. Daha rahat olursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı