R5 2600 işlemci 0.54 GHz oluyor

Krantan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Ryzen 5 2600 işlemcim var. İşlemci hızı nadiren 0.54 ghz'e düşüyor. Oyun oynarken, masaüstünde gezinirken aniden düşüyor ve sadece restart atınca düzeliyor. Nadiren olduğu için pek kafaya takmadım ancak biraz canımı sıktı. İnternette yaptığım araştırmalardanda bir sonuç alamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunda takılma oluyor mu? Masaüstünde boşta iken saat hızının yüksek olması gerekmediği için işlemci kendi kendine düşürür. Daha fazla işlem gücüne ihtiyaç olduğunda ise kendiliğinden yükseltir. Yani normal bir durum.

Merhabalar, Ryzen 5 2600 işlemcim var. İşlemci hızı nadiren 0.54 GHz'e düşüyor. Oyun oynarken, masaüstünde gezinirken aniden düşüyor ve sadece restart atınca düzeliyor. Nadiren olduğu için pek kafaya takmadım ancak biraz canımı sıktı. İnternette yaptığım araştırmalardanda bir sonuç alamadım.

Cihaz oyun oynamiyorken o değerlere düşmesi gayet normal. Oyun oynarken aşırı ısındığında soğuması için otomatikde düşürüyor olabilir.

Ben de OC ile voltaj değerinden dolayı 4.1GHz almam gerekirken daha düşük değerleri görüyordum. Voltaj değerini otomatiğe çekin veya elle ayarlayın.

Şu an 3.7-3.8 civarında kaç yapmam gerekiyor acaba.

Oyunda takılma oluyor mu? Masaüstünde boşta iken saat hızının yüksek olması gerekmediği için işlemci kendi kendine düşürür. Daha fazla işlem gücüne ihtiyaç olduğunda ise kendiliğinden yükseltir. Yani normal bir durum.

Oyundayken düştü bir kez, 550 MHz yazıyordu ve aşırı FPS düşmesi oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı