R5 2600 overclock için 500-600 TL soğutucu önerisi

İyi akşamlar arkadaşlar, başlıkta da yazdığım gibi Ryzen 5 2600 işlemcime anakartımın desteklediği otomatik +450MHz değeriyle overclock yapmak istiyorum.
Kasam FSP CMT120-A, anakartım MSI B450M-A PRO Max. Arctic Freezer 34E-sports Duo modelini almayı düşünüyorum fakat sık sık seyahat ederken bilgisayarımı da yanımda taşıdığım için biraz çekiniyorum 500-600 değerlerinde bir soğutucu önerilerinizi bekliyorum.

Hocam anakartımız aynı bende de 2600X Var 4050GHz Otomatik OC'de kullanıyorum CPB kapalı, 55-60 Derece Max görüyorum stok fan ile birlikte, yeterli bir seviye değil mi?

Hocam öyle de indirim bitiriyor birazdan. 850 TL olacak 1.30 saat sonra. İtopya'dan sipariş verin bence.
Hocam anakartımız aynı bende de 2600X var 4.05 GHz Otomatik OC'de kullanıyorum CPB kapalı, 55-60 derece maksimum görüyorum stok fan ile birlikte, yeterli bir seviye değil mi?
4.3'e kadar çıkabilir bu soğutmayla.

Hocam anakartımız aynı bende de 2600X var 4050GHz otomatik OC'de kullanıyorum CPB kapalı, 55-60 derece Max görüyorum stok fan ile birlikte, yeterli bir seviye değil mi?

2600X'de stok soğutucu Wraith olması lazım o yüzden değerleriniz iyi benim stok soğutucum maalesef yeterli değil normal frekanslarında bile yükte 65 dereceleri görüyorum.

2600X'de stok soğutucu Wraith olması lazım o yüzden değerleriniz iyi benim stok soğutucum maalesef yeterli değil normal frekanslarında bile yükte 65 dereceleri görüyorum.

Evet doğru haklısınız, stok fanların farkını unutmuşum.
Hocam öyle de indirim bitiriyor birazdan. 850 TL olacak 1.30 saat sonra. İtopya'dan sipariş verin bence.

Evet sanırım daha fazla zorlanabilir, kasa içi soğutmam bayağı iyi fakat gerek var mı sizce?

Söylediğiniz gibi şuan İtopya'dan siparişi oluşturuyorum fakat montaj işi biraz korkutuyor neyse olmadı bir bilgisayarcıya götürürüm.

Hayırlı olsun hocam.

Hayırlı olsun dostum. Kasanın modeli neydi? Kendiniz de yaparsınız bence çok kolay montajı. Kabloları çok esnetmediğiniz sürece sorun olmaz.

Teşekkür ederim. Kasamın modeli belirttiğim gibi FSP CMT120-A.
Hayırlı olsun dostum. Kasanın modeli neydi? Kendiniz de yaparsınız bence çok kolay montajı. Kabloları çok esnetmediğiniz sürece sorun olmaz.

Yalnız hocam ben montaj videosunu izledim fakat benim kasamın önü mesh değil cam bu bir problem yaratır mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı