R5 2600 RTX 2060 sistem yükseltme tavsiyesi

hkn0zdmr

Hectopat
Anakart: ASUS TUF B450-PLUS GAMING.
İşlemci: R5 2600.
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX RTX 2060 a6g.
RAM: Corsair RGB Pro TUF Edition 3200MHz CL16.
Sıvı soğutma: Gamepower iceberg 240mm.

RAM'leri yeni aldım.

Anakartı, işlemci ve sıvı soğutmayı değiştirmeyi düşünüyorum.

Önerileriniz var mı?

Bütçe 6 bin TL

Edit: Anakart son planda.

Bütçe artarsa:

Bence güzel bir 550 çipset anakart al
Sonrasında güzel bir Ryzen 5 5600X al güzelde bir NZXT 240 mm veya fiyata göre 360mm soğutma al güzel olur

Anakart: ASUS TUF B450-PLUS GAMING.
İşlemci: R5 2600.
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX RTX 2060 a6g.
RAM: Corsair RGB Pro TUF Edition 3200MHz CL16.
Sıvı soğutma: Gamepower iceberg 240mm.

RAM'leri yeni aldım.

Anakartı, işlemci ve sıvı soğutmayı değiştirmeyi düşünüyorum.

Önerileriniz var mı?

Bütçe 6 bin TL

Edit: Anakart son planda.
İşlemci. Ama sisteminizde yükseltilecek birşey yok. Sisteminiz gayet iyi.

İşlemciyi 11400 yap anakartı ASUS Prime H510M K yap soğutucuyu hava istiyorsan Artics Freezer 34 Duo yap iyi bir soğutucudur. Ben diğer arkadaşların önerilerine göre biraz daha düşük bütçeli yaptım para artsın diye ama gözünüz korkmasın benim önerdiğim parçaların soğutma hariç sizi uzun yıllar götürür en azında 7-8 sene.

Bütçe artarsa:

Teşekkürler, B550-F GAMING anakart güzel duruyor onu zorlayabilirim. Soğutma olarak 240mm R5 5600X i soğutmaz mı acaba?

Bence güzel bir 550 çipset anakart al
Sonrasında güzel bir Ryzen 5 5600X al güzelde bir NZXT 240 mm veya fiyata göre 360mm soğutma al güzel olur

B550 ile B450 chipset arasında ki fark nedir tam olarak çok bir fark yok diye biliyorum. NZXT yerine Corsair sıvı soğutma düşünüyorum aslında ama emin değilim biraz pahalı :(

İşlemci. Ama sisteminizde yükseltilecek bir şey yok. Sisteminiz gayet iyi.

Aslında memnunum sistemimden ama sıvı soğutmam çok ses yapmaya başladı garantiye gönderip Gamepower illetinden kurtulmak istiyorum. İşlemciyi biraz güçlendirmek istiyorum açıkçası.

İşlemciyi 11400 yap anakartı ASUS Prime H510M K yap soğutucuyu hava istiyorsan Artics Freezer 34 Duo yap iyi bir soğutucudur. Ben diğer arkadaşların önerilerine göre biraz daha düşük bütçeli yaptım para artsın diye ama gözünüz korkmasın benim önerdiğim parçaların soğutma hariç sizi uzun yıllar götürür en azında 7-8 sene.

Intel işlemciye geçmeyi düşünmüyorum. Teşekkür ederim yorumun için.

Aslında memnunum sistemimden ama sıvı soğutmam çok ses yapmaya başladı garantiye gönderip Gamepower illetinden kurtulmak istiyorum. İşlemciyi biraz güçlendirmek istiyorum açıkçası.
Hocam 5600X alın o zaman. İnanılmaz bir işlemci. Aynı zamanda bir 240mm sıvı soğutma 5600x işlemciyi çok rahat soğutur.

Yeni konular

Geri
Yukarı