R5 2600, RX 570 kurulum sırasında AppleHDAEngineOutput::performFormatChange hatası

secondpeterpan

Hectopat
İyi forumlar değerli arkadaşlar. Kemal beye ait kealoscatALINA10151KEMALalkınv2 imajı ile aşağıda detaylı bilgilerini vermiş olduğum bilgisayarıma kurulum yapmaya çalışmaktayım. Bu süreçte karşılaşmış olduğum siyah ekran hatasıyla ilgili deneyimli arkadaşların yönlendirmelerini bekliyorum.
Donanımlarım:
AMD Ryzen 5 2600 işlemci,
ASUS Prime B450M-K anakart,
Corsair 8 GB DDR4 3000MHz CL16 RAM,
ASUS ROG STRIX RX570 OC 4 GB ekran kartı.

KealOS_1.jpg

Kurulum öncesinde AMD Ryzen 5 2600 Catalina - Technopat Sosyal konusundan faydalanarak diğer config dosyalarını silip sadece "...amdzen.plist" isimli dosyayı biraktım. İlgili dosyayı config.plist olarak yeniden anlandırdım. Ardından anakartımın ayarlarından ıommu ayarını, Secure Boot ayarını ve Fast Boot ayarını devre dışı biraktım. İşletim sistemi olarak da other OS olarak geçen seçeneği seçtim. Kurulum sırasında verbose modu önce kapalıyken sonra da açıkken iki farklı USB portu ile deneme yaptım. Yaşadığım sorun elma simgesinin neredeyse 4/5'i dolduğu sırada bir anda ekranın gitmesi ve harici monitöre hiçbir görüntünün gelmemesi şeklinde olmaktadır. Kurulumun hangi aşamasında görüntünün gittiğini anlayabilmek adına verbose modunu açıp başından sonuna video çekip ayrıca tam kapandığı andan önceki anın fotoğrafını çektim. İlgili fotoğraf ektedir. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu imajların hepsi birbirinden farklı desteğe sahip, ona göre indirdin değil mi? Hangisini indirdin tam olarak?

Tam olarak görüntüsünü eklediğiniz konudaki üçüncü kısımda "macOS Catalina 10.15.1 AMD & Intel sürümü (v2)" şeklinde geçen sürümü Google Drive linkini kullanarak indirdim. 8 GB kapasiteli bir USB'ye Win32DiskImager yazılımı ile yazdırdım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı