R5 2600-RX 570 sistem kendini kapatıyor

Xeon22

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle R5 2600 ve RX 570 ekran kartına sahibim. Sistemi ilk açtığımda her zaman olmuyor tabii ancak büyük birçoğunlukla bu sorunla karşılaşıyorum. Bilgisayar açılıyor aradan 1-2 dakika geçiyor ve ekran donuyor 3-5 saniyeliğine görüntü hala duruyor donmuş bir şekilde ve 3-5 saniye sonra ekran gidiyor. Karanlık kasa hala çalışıyor fanları dönüyor LED ışıkları falan yanmaya devam ediyor sorunun ne olduğunu çözemedim. Eskiden ayda 1-2 sefer yapıyordu ancak şu anda neredeyse her açtığımda bilgisayarı yapıyor. Ben sorunu tespit edemedim varsa yardımcı olabilecek birileri Technopat'da vardır diye düşündüm. Ankara'da yaşıyorum varsa sağlam bilgisayarcı ona da götürebilirim. Bilen varsa yazarsa sevinirim.

RAM, ekran kartı veya HDD sorunu olabilir.
Çift RAM kullanıyorsanız önce sadece birini sonra sadece diğerini takın bakalım sorun devam edecek mi? Ya da direkt Memtest86 ile belleklerinize test yapabilirsiniz.
HDD-SSD sağlığını test edin.

Geçen gün Google'da araştırmaya devam ederken bir konuya denk geldim orada atacağım resimdeki kısımda değer 12v altına düşüyorsa eğer sıkıntı olduğunu iddia ediyordu ve bunu denedim benim değerlerim 11'e kadar düşüyordu.
Yok mu son resim hakkında bilgisi olan.

Dosya Ekleri

• Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    17,2 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Geçen gün Google'da araştırmaya devam ederken bir konuya denk geldim orada atacağım resimdeki kısımda değer 12v altına düşüyorsa eğer sıkıntı olduğunu iddia ediyordu ve bunu denedim benim değerlerim 11'e kadar düşüyordu.
Yok mu son resim hakkında bilgisi olan.

12v kanalım benim hep 12'nin altında dostum herhangi bir problem yaşamıyorum.
Sorunun büyük ihtimal monitörde ya da ekran kartında olduğunu düşünüyorum monitörünü başka bir cihazla dener misin bir problem yoksa ekran kartına baktırırsın.

12v kanalım benim hep 12'nin altında dostum herhangi bir problem yaşamıyorum.
Sorunun büyük ihtimal monitörde ya da ekran kartında olduğunu düşünüyorum monitörünü başka bir cihazla dener misin bir problem yoksa ekran kartına baktırırsın.

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim. Monitörümü alalı 1 yıl oldu sistemi toplayalı neredeyse 2 yıl olacak eski monitörüm ile aynı sıkıntıyı yaşıyordum.

Geri
Yukarı