R5 2600 RX 5700 sistem ne kadar eder?

Emirhandino

Hectopat
Benim bir sorum olacak: Ben PC satacağım ama fiyat hakkında bir bilgim yok. Size danışmak istedim. RX5700 tek fan, 8 GB RAM 3000 MHz Corsair RAM, Ryzen 5 2600 işlemci, B450M S2H anakart ve 280 GB SSD var. 500 TL'lik de bir kasam var. Şu an kaç TL'ye satabilirim?

Benim bir sorum olacak: Ben PC satacağım ama fiyat hakkında bir bilgim yok. Size danışmak istedim. RX5700 tek fan, 8 GB RAM 3000 MHz Corsair RAM, Ryzen 5 2600 işlemci, B450M S2H anakart ve 280 GB SSD var. 500 TL'lik de bir kasam var. Şu an kaç TL'ye satabilirim?
11.000₺. Bence sadece ekran kartını satın.

Satsanız yaklaşık 11 12 bin TL falan eder. Ama eğer satıp başka bir sistem almayı planlıyorsanız öyle yapmayın sistem bulamazsınız çünkü. Sattığınızla kalırsınız.

Fabrika çıkışlı modelden bahsediyorsunuz sanırım. O modelin miningcilerin işine geleceğini pek sanmam. Oyun için ideal denebilir şuan. Halihazırda kullanıyorsanız ve ihtiyacınız varsa kesinlikle satmayın.

Şu anki ekran kartım ne kadar eder? Ekran kartını sattıktan sonra RTX taksam sistemde parça değiştirmem gerekir mi?
Ekran kartını satarsan RTX takamazsın kendi ekran kartından daha kötü bir şey takman lazım ki elinde nakit para bulunsun. Olurda piyasa düzelirse ozaman en iyisini alabilirsin ama kesin bir şey yok.

Satsanız yaklaşık 11 12 bin TL falan eder. Ama eğer satıp başka bir sistem almayı planlıyorsanız öyle yapmayın sistem bulamazsınız çünkü. Sattığınızla kalırsınız.

Ben bu sistemi 4500 TL'ye topladım o zaman RX5700 yeni çıkmıştı nasıl bu kadar pahalandı anlayamıyorum gerçekten.

Ben bu sistemi 4500 TL'ye topladım o zaman RX5700 yeni çıkmıştı nasıl bu kadar pahalandı anlayamıyorum gerçekten.
Mining diye bir şey çıktı. Ekran kartlarının Mhz değerlerine göre yapılan bir şey. Mesela yüksek Mhz olan bir ekran kartı ile kazım yaptığınızda (Kazım dediğimiz şey kripto para kazanmak için yapılan işlem) daha fazla kazancınız olur. Ve bu kazım sonucunda bir kripto para birimi olan "Ethereum" geliyor size. 1 Ethereum da 15 bin TL civarında.

Yeni konular

Geri
Yukarı