R5 2600 RX 590 Valorant güncelleme sonrası anlık donma

Yokoso Hysteria

Centipat
Daha fazla  
RAM
CORSAIR VENGEANCE LPX 16 GB (DDR4 3200MHz)
Ekran kartı
Sapphire NITRO+ Radeon RX 590
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz
İyi günler, son gelen birkaç yamadan beri Valorant'a girdikten sonra ilk birkaç maçta 1-5. roundlar arasında anlık olarak oyun donuyor ve sesler gelmeye devam ediyor. bazen sesler de gidiyor ama görüntü direkt olarak donuyor ve birkaç saniyenin ardından klavyede en son hangi tuşa bastıysam karakter o yönde hareket etmiş oluyor. Valorant destek ekibine yazdım ve birkaç öneride bulundular, onların hepsini denedim ama bir türlü düzelmedi.
Ek olarak söylemeyi unutmuşum çok sık değil ama nadir de olsa o anlık donmadan sonra bilgisayar siyah ekran oluyor kapanmıyor yani ama bilgisayar yeniden başlıyor ve başladıktan sonra tüm fanlar tüm hızda çalışıyor ve bir keresinde bu hadise yaşandıktan sonra oyunu tekrar açarken mavi ekran hatası aldım isterseniz Valorant'ın teknik destek ekibinin istediği sistem girdilerini paylaşabilirim.

Son düzenleme:
Hayır yapmadım ve mavi ekran kodunu bilmiyorum minidump dosyası da gözükmüyor.
Bildiğim kadarıyla ekran kartından kaynaklı olsaydı ekran sadece siyah olurdu, PC kapanmazdı. PC'nin kapanıp açılması yetersiz voltaj verildiğini düşündürttü. Event viewer'dan (Türkçe'sini bilmiyorum) olaylara bakabilirsiniz. Belki hata kodu vs. bir şey bulabilirsiniz. Bu programı kullanarak belki ulaşmayı deneyebilirsiniz: Blue screen of death (STOP error) information in dump files.

Aslında bakarsanız bilgisayar kapanmıyor kasa çalışıyor sadece monitör kararıyor bir süre sonra ekran geliyor ama bilgisayar yeniden başlıyor ve dediğin uygulamayı indirmiştim orada da minidump dosyası gözükmüyor ama isterseniz Event Viewer türkçesi olay görüntüleyicisi raporunu paylaşabilirim.
ss.png

Konu kapatılabilir teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı