R5 2600 sistem kendini resetliyor

yenneferw

Kilopat
Daha fazla  
RAM
8x8 16 GB
Ekran kartı
1650S
İşlemci
Ryzen 5 2600
Merhabalar,

Son zamanlarda bilgisayarımla ilgili bir sorun yaşıyorum. Doğrudan konuya girmem gerekirse bilgisayarım FIFA, Ready or Not gibi sistem isteyen oyunlar oynarken bir süre sonra birden resleniyor. Bununla birlikte belki ekran kartı sıcaklığından kapanıyordur dedim ve Afterburner ile testler yaptım ama 80 dereceyi görmüyor sıcaklık. Bunun yanında kasamdan FIFA tarzı oyunlara girdiğimde böyle ufak ufak elektrik çarparmış gibi sesler geliyor bunun kaynağının coil whine olduğunu düşünüyorum. Daha önce yoktu ve son 2 haftadır falan bu tarz ses çıkıyor oyuna girdiğimde Valorant, CS türü oyunlarda o ses çıkmıyor ve kapanma olmuyor. Biraz araştırdım ve sorunun güç kaynağımın yetersiz olmasından dolayı olduğunu düşünüyorum 500W Aerocool güç kaynağı aldım ve yarın değiştireceğim kasamın içindeki takılı olan ile bunların dışında bir bilgisi, tavsiyesi olan varsa bekliyorum.

Şu anda 400W takılı hocam. 500W aldım ve yarın takacağım.
400W için de dediklerim geçerli. İyi bir PSU olsaydı bu sorunlar olmazdı. Aldığınız PSU'nın 80+ olmasına ve 12V kanalı gibi şeylere özen gösterin.

Yardımlarınız için teşekkürler. Sanırım tek anlayabilme yolumuz yarın 500W güç kaynağını kasaya monte ettiğim zaman olacak. Umarım sorun kökten bu şekilde çözülür.
Herkese selam, güç kaynağımı aldım fakat taktırmam uzun sürmüştü. Bilgisayarımdaki anlık reslenmeler, oyunlarda çıkan coil whine benzeri sesler kökten çözüldü. 400W sanırım yetmiyormuş ve 500W yapınca birçok sorunu kökten çözdüm, kafa rahat. Bilginize.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı