R5 2600 sistem LoL oynarken donuyor

SplinterSen

Hectopat
Selam, sadece Riot Games oyunlarında yaşadığım bir sorun var. Oyun ortasında hiçbir sebep yokken bilgisayarım donuyor. Discord'dayken bile sesim karşıya gitmiyor donma yaşandığında Alt Tab vs atıyorum ama görüntü ekranda sabit kalıyor. Bazen 5-6 saniye sonra oyun kapanıp tekrar bağlan yazısı gelse de bazen hiçbir şekilde gelmiyor reset atmak zorunda kalıyorum. Şimdi gelelim olayın saçmalığına. Hiçbir MOBA oyununda FPS oyununda, hikaye oyununda, hiçbir oyunda, Warzone, R6, Smite, DotA'da, hiçbir oyunda bu sorunu yaşamıyorken FPS düşmesi yiyip oyun donma sorunu yaşamıyorken sadece LoL'de yaşamak çok büyük saçmalık. Sistemim kaldırmıyor diyeceğim ama o da çok komedi. Riot'a ticket atıyorum ekran kartını güncelleyin diyorlar, dosya istiyorlar, atıyorum, her dediklerini yapıyorum fakat hiçbir düzelme yok. Sebebi ne olabilir? Oyun içi grafikleri çok düşük, orta, çok yüksek hepsinde denedim hiçbir düzelme yok. Bazı maçlarda oluyor bazen günlerce olmuyor çok karışık ve saçma bir durum. Daha önce yaşamış çözümünü bilen herhangi birileri var mı merak ediyorum. Sistemimi de yazıyorum.
  • 1660 Ti 6 GB.
  • Ryzen 5 2600.
  • 16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, sadece Riot Games oyunlarında yaşadığım bir sorun var. Oyun ortasında hiçbir sebep yokken bilgisayarım donuyor. Discord'dayken bile sesim karşıya gitmiyor donma yaşandığında Alt Tab vs atıyorum ama görüntü ekranda sabit kalıyor. Bazen 5-6 saniye sonra oyun kapanıp tekrar bağlan yazısı gelse de bazen hiçbir şekilde gelmiyor reset atmak zorunda kalıyorum. Şimdi gelelim olayın saçmalığına. Hiçbir MOBA oyununda FPS oyununda, hikaye oyununda, hiçbir oyunda, Warzone, R6, smite, DotA'da, hiçbir oyunda bu sorunu yaşamıyorken FPS düşmesi yiyip oyun donma sorunu yaşamıyorken sadece LoL'de yaşamak çok büyük saçmalık. Sistemim kaldırmıyor diyeceğim ama o da çok komedi. Riot'a ticket atıyorum ekran kartını güncelleyin diyorlar, dosya istiyorlar, atıyorum, her dediklerini yapıyorum fakat hiçbir düzelme yok. Sebebi ne olabilir? Oyun içi grafikleri çok düşük, orta, çok yüksek hepsinde denedim hiçbir düzelme yok. Bazı maçlarda oluyor bazen günlerce olmuyor çok karışık ve saçma bir durum. Daha önce yaşamış çözümünü bilen herhangi birileri var mı merak ediyorum. Sistemimi de yazıyorum.
  • 1660 Ti 6 GB.
  • Ryzen 5 2600.
  • 16 GB RAM.

Sıcaklıklar? Oyun HDD'ye mi kurulu? SSD ve HDD nedir? Driver güncel mi?

Bütün sürücülerim güncel, oyunu hard disk ve SSD'ye de kurdum hocam 2'sinde de aynı sorunu yaşıyorum.Şuan SSDye kurulu ama onu belirtiyim. Sıcaklıklarda olabildiğinin en normal seviyelerde geziyor. 50 60 civarlarında. Ani bir skill patlamasında böyle bir sorun yaşıyorum bazen hiçbir sebep yokken etrafta skill atmıyorken yaşıyorum.

Bütün sürücülerim güncel, oyunu hard disk ve SSD'ye de kurdum hocam 2'sinde de aynı sorunu yaşıyorum.Şuan SSDye kurulu ama onu belirtiyim. Sıcaklıklarda olabildiğinin en normal seviyelerde geziyor. 50 60 civarlarında. Ani bir skill patlamasında böyle bir sorun yaşıyorum bazen hiçbir sebep yokken etrafta skill atmıyorken yaşıyorum.
SSD nedir?

Sorunumun en büyük sebebinin o olabileceğini düşünüyorum usta. Daha önce de Valorant'ta yaşadığım soru ile ilgili konu açmıştım SSD'im tırt olabileceğinden dolayı söylüyorlardı ama bir tek LoL ve Valorant mı kötü ssdmden hoşlanmıyor onu bilmiyorum.
Marka Toshiba OCZ TR200 480GB SSD. Eğer SSDden kaynaklandığını düşünüyorsanız ne gibi bir çözüm üretebilirim ? yeni ssd almak dışında

Geri
Yukarı