Çözüldü R5 2600 sistem MSI MAG CoreLiquid 240R ile oyunda 90 derece oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Sigortacı
Merhabalar,
MSI MAG CoreLiquid 240r sıvı soğutmasını kullanıyorum. Daha önce dikkat etmedim ne zamandır bunu yapıyor bilmiyorum ama bugün oyun oynarken merakımdan MSI Afterburner programını çalıştırdım. İşlemcim 90 küsurlerdeydi. Öncelerde böyle bir problem yapmıyordu. Fanları falan temizledim pompanın olduğu yerlere hava tuttum ancak şu an boştayken bile işlemci sıcaklığı 54 derecelerde. İlk zamanlarda maksimum 52 olurdu. Neden böyle yapıyor yardımcı olur musunuz? İşlemcim R5 2600.

Çözüm
Bugün İstanbul şişlideki servispoint MSI yetkili servisine sıvı soğutmamı götürdüm. Yaklaşık 2 saat içinde mail olarak dönüş sağlandı ve değişim veya iade onayı verildi. Sıvı soğutmayı aldığım yerle iletişime geçip oradan da kayıt açtırdım. 2 iş günü içerisinde tarafıma bilgi verilecek. Ürün ellerinde varsa aynısını yollayacaklar yoksa para iadesi yapacaklar. Yani radyatörde herhangi bir sıkıntı durumunda garanti kapsamı içindeyse çok çabuk halloluyor arkadaşlar. Böyle ürünlerin tamiri yapılmıyormuş direkt değişim yapılıyor.
O soğutucu sıkıntılı. Değiştirmeni öneririm.

O soğutucu sıkıntılı. Değiştirmeni öneririm.
Hocam 1 senedir sorunsuz kullanıyorum bir sıkıntısını görmedim şimdiye kadar. Üflemesine falan baktım gayet soğuk. Değiştirip yenisini almak ne kadar mantıklı bir çözüm olabilir şu devirde?

Hocam 1 senedir sorunsuz kullanıyorum bir sıkıntısını görmedim şimdiye kadar. Üflemesine falan baktım gayet soğuk. Değiştirip yenisini almak ne kadar mantıklı bir çözüm olabilir şu devirde?

Tek sorun yaşayan sen olsan mantıksız diyebilirdim, ancak tek sorun yaşayan sen değilsin bu soğutucu ile sorun yaşayan.

Bilgisayarı ilk açtığımda radyatörden tıkır tıkır ses veriyor. Radyatörün fişini çektiğimde ses kesiliyor. Bununla bir ilgisi olabilir mi? Radyatörün içini açsam tamir edilebilecek bir şeyi var mıdır? Veya içini açtıktan sonra garanti kapsamından çıkar mı?

Bilgisayarı ilk açtığımda radyatörden tıkır tıkır ses veriyor. Radyatörün fişini çektiğimde ses kesiliyor. Bununla bir ilgisi olabilir mi? Radyatörün içini açsam tamir edilebilecek bir şeyi var mıdır? Veya içini açtıktan sonra garanti kapsamından çıkar mı?

Custom katı borulu bir soğutma sistemi olsa boruların birine çapak kaçmış olabilir derdim. Ama All-in-One kitlerde başka bir şeydir, fişini çekmekten kastın nedir tam olarak? Pompayı mı durduruyorsun yoksa fanları mı?

Custom katı borulu bir soğutma sistemi olsa boruların birine çapak kaçmış olabilir derdim. Ama All-in-One kitlerde başka bir şeydir, fişini çekmekten kastın nedir tam olarak? Pompayı mı durduruyorsun yoksa fanları mı?
Pump Fandaki kabloyu çıkartmıştım hocam o anda ses kesildi. Fanları durdurmadım.

Pump Fandaki kabloyu çıkartmıştım hocam o anda ses kesildi.

Pompayı durdurmuşsun, yapmaman gereken bir şey normalde. AIO_PUMP pinindeki bağlantıyı söktüğünde mi 90 derece oluyor yoksa AIO_PUMP bağlantısı yapılıyken de mi 90 derecelerde?

Yeni konular

Geri
Yukarı