Çözüldü R5 2600 sistem MSI MAG CoreLiquid 240R ile oyunda 90 derece oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Sigortacı
Merhabalar,
MSI MAG CoreLiquid 240r sıvı soğutmasını kullanıyorum. Daha önce dikkat etmedim ne zamandır bunu yapıyor bilmiyorum ama bugün oyun oynarken merakımdan MSI Afterburner programını çalıştırdım. İşlemcim 90 küsurlerdeydi. Öncelerde böyle bir problem yapmıyordu. Fanları falan temizledim pompanın olduğu yerlere hava tuttum ancak şu an boştayken bile işlemci sıcaklığı 54 derecelerde. İlk zamanlarda maksimum 52 olurdu. Neden böyle yapıyor yardımcı olur musunuz? İşlemcim R5 2600.

Çözüm
Bugün İstanbul şişlideki servispoint MSI yetkili servisine sıvı soğutmamı götürdüm. Yaklaşık 2 saat içinde mail olarak dönüş sağlandı ve değişim veya iade onayı verildi. Sıvı soğutmayı aldığım yerle iletişime geçip oradan da kayıt açtırdım. 2 iş günü içerisinde tarafıma bilgi verilecek. Ürün ellerinde varsa aynısını yollayacaklar yoksa para iadesi yapacaklar. Yani radyatörde herhangi bir sıkıntı durumunda garanti kapsamı içindeyse çok çabuk halloluyor arkadaşlar. Böyle ürünlerin tamiri yapılmıyormuş direkt değişim yapılıyor.
Pompayı durdurmuşsun, yapmaman gereken bir şey normalde. AIO_PUMP pinindeki bağlantıyı söktüğünde mi 90 derece oluyor yoksa AIO_PUMP bağlantısı yapılıyken de mi 90 derecelerde?
Pump kablosunu sadece sesi denemek için çekmiştim. Çekmeden önce 90 dereceleri görüyordu.
Boştayken 70 derecedeydi bir daha kabloyu çektim aniden derece çıkmaya başladı PC'yi kapatıp geri taktım kabloyu. Boşta 70 derece şuan.

Pump kablosunu sadece sesi denemek için çekmiştim. Çekmeden önce 90 dereceleri görüyordu.
Boştayken 70 derecedeydi bir daha kabloyu çektim aniden derece çıkmaya başladı PC'yi kapatıp geri taktım kabloyu. Boşta 70 derece şuan.

Çok fazla. O soğutucu sıkıntılı zaten, değiştirsen fena olmaz.

2600 için çok büyük bir şey almaya gerek yok, SE 224 XT götürür.

Pompa bozulmuş belli ki. Hiç görmediği soğutucu için at çöpe yenisini al diyorlar garip... 1 yıl olmuşsa alalı garantisi devam ediyor demektir. Garantiye gönder stok soğutucunla kullan bir süre.

Bu model çöp bir model. Bilmiyorsun bari öğren. Küçük bir araştırmayla bir sürü konu görebilirsin. İnsanlara boş atıflarda bulunuyorsun bir de...

Hiç görmediği soğutucu için at çöpe yenisini al diyorlar garip...

@NipponChemiConKYCap :D

Görmediğimiz soğutucu demek ha. :D

Bu model çöp bir model. Bilmiyorsun bari öğren. Küçük bir araştırmayla bir sürü konu görebilirsin. İnsanlara boş atıflarda bulunuyorsun bir de...
Tamam çizgifilm meraklısı genç kardeşim. Çöp bu model. Ama adam belirli bir miktar para zaten ödemiş. Tüketici haklarını kullanıp garantiden değişim/onarım yaptırmak varken neden parasını da soğutucu ile birlikte çöpe atsın ?

Öyle değil mi tom ve jerry tarzı çizgi filmlerle hayata bakış felsefesi oluşturmuş genç kardeşim ?

Tamam çizgifilm meraklısı genç kardeşim. Çöp bu model. Ama adam belirli bir miktar para zaten ödemiş. Tüketici haklarını kullanıp garantiden değişim/onarım yaptırmak varken neden parasını da soğutucu ile birlikte çöpe atsın?

Öyle değil mi tom ve jerry tarzı çizgi filmlerle hayata bakış felsefesi oluşturmuş genç kardeşim?

Yine aynı sorunu çıkaracak birkaç ay sonra.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yine aynı sorunu çıkaracak birkaç ay sonra.
Bi gün kendi paranı kazanmaya başlayacak kadar büyürsen, sende sokağa atılmaması gerektiğini öğrenirsin. Şimdilik at çöpe sen elindekileri. Nasıl olsa baban kazanıyor. Ben bu günlük senin için boş insan olayım. Hadi selametle evladım.

Bi gün kendi paranı kazanmaya başlayacak kadar büyürsen, sende sokağa atılmaması gerektiğini öğrenirsin. Şimdilik at çöpe sen elindekileri. Nasıl olsa baban kazanıyor. Ben bu günlük senin için boş insan olayım. Hadi selametle evladım.

Bir laf var bildiğini düşünmüyorum ama... Ucuz mal alacak kadar zengin değilim. Boş olmaya devam...

Konuya dönecek olursak :). İşlemciye ağır bir undervolt yapmak istiyorum en azından Word açtığımda bile kapanmasın bu mümkün mü? Garanti belgesi, kutu vs. farklı bir şehirde oraya gidene kadar PC'nin sıcaktan kapanması gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı