R5 2600 sistem oyundayken kendini kapatıyor

yigiybilekli

Decapat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
PC oyundayken kendini kapatıyor. Isınma söz konusu da değil. Termal macunu yeni zaten yeni toplama PC. FurMark ve OCCT testlerinde kapanma söz konusu değil, ama oyunda 30 dakika 1 saat sonra kapanıyor. (Sims 4-CS:GO) bir anlam veremedim. Bugun PC tamircisine götürdüm o da çözemedi. PC'de bir şey yok dedi bana.

Ryzen 5 2600.
MSI RX580 8 GB.
ASUS B450.
Corsair 8*2 16 GB RAM.
500SSD+ 1TB HDD.
750W couger PSU 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemimiz çok benzer dostum, ben de aynı sorundan dolayı şikayetçiydim sürekli değil ama arada sırada oluyordu, bilgisayar teknik servisine götürdüğümde undervolt yaptılar bundan kaynaklandığını söyledi voltaj fazla geldiğinden dolayı işlemci korumaya geçiyor.

Sistemimiz çok benzer dostum, ben de aynı sorundan dolayı şikayetçiydim sürekli değil ama arada sırada oluyordu, bilgisayar teknik servisine götürdüğümde undervolt yaptılar bundan kaynaklandığını söyledi voltaj fazla geldiğinden dolayı işlemci korumaya geçiyor.

Nasil cozum sagladiniz peki.
Bide soyle bisey var bu sistemden 2 tane var dostum digerinde boyle bi sorun yok undervoltun cozum olacagini sanmiyorum

PC oyundayken kendini kapatıyor. Isınma söz konusu da değil. Termal macunu yeni zaten yeni toplama PC. FurMark ve OCCT testlerinde kapanma söz konusu değil, ama oyunda 30 dakika 1 saat sonra kapanıyor. (Sims 4-CS:GO) bir anlam veremedim. Bugun PC tamircisine götürdüm o da çözemedi. PC'de bir şey yok dedi bana.

Ryzen 5 2600.
MSI RX580 8 GB.
ASUS B450.
Corsair 8*2 16 GB RAM.
500SSD+ 1TB HDD.
750W couger PSU 80+
RX580'nin wattman diye bir kronik sorunu var, söylediğiniz kapanma sorunu oluyor. İşlemci değilde ekran kartı problemidir diye tahmin ediyorum. Ayrıca bi çözümü yok. Driverlarınızı güncel tutun.

Ayrıca stok fan ile ryzen 5 2600 da 3.8, 3.9 ghz e o.c yaptığınızda sistem kapanabiliyor ısınmadan bile. Eski sistemimde deneyimlemiştim böyle birşey.

RX580'nin WattMan diye bir kronik sorunu var, söylediğiniz kapanma sorunu oluyor. İşlemci değil de ekran kartı proble midir diye tahmin ediyorum. Ayrıca bir çözümü yok. Driverlarınızı güncel tutun.

Ayrıca stok fan ile Ryzen 5 2600 da 3.8, 3.9 GHz'e o.c yaptığınızda sistem kapanabiliyor ısınmadan bile. Eski sistemimde deneyimlemiştim böyle bir şey.

O.C yapıp yapmadığını nasıl anlayabilirim çok bilgim yok o konularda. Bir de benim sorunum PC kapanması değil sadece ekran gidiyor klavye, mouse gidiyor kasa çalışmaya devam ediyor.

O.C yapıp yapmadığını nasıl anlayabilirim çok bilgim yok o konularda. Bir de benim sorunum PC kapanması değil sadece ekran gidiyor klavye, mouse gidiyor kasa çalışmaya devam ediyor.
O.C dediğim şey overclock. Yani kullanıcı kendi isteğiyle biosa girip o.c yapıyor ne olduğunu bilmiyosanız yapmamışsınızdır zaten. Herneyse, dediğim gibi bu ekran kartı kronik sorunlu ve dediğin durum eski sisteminde başıma geldi bi çözümü yok maalesef.

O.C dediğim şey overclock. Yani kullanıcı kendi isteğiyle BIOS'a girip o.c yapıyor ne olduğunu bilmiyosanız yapmamışsınızdır zaten. Her neyse, dediğim gibi bu ekran kartı kronik sorunlu ve dediğin durum eski sisteminde başıma geldi bir çözümü yok maalesef.

Birçok kişi PSU kaynaklı olabilir diyor ancak test edemiyorum bir bilgisayarcıya götüreceğim sanırım sorunu bulması açısında teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı