R5 2600 sistem sigortayı attırıyor

lastromance21

Hectopat
Daha fazla  
2 hafta once kendim PC'mi kurdum, hiçbir sıkıntısı olmadi birkaç gün sonra kasanın yan fanı donmuştum açtım. Tekrar taktım. PC'yi açtığımda elektrik gitti. Sadece mutfak kısmı çalışıyordu, elektrikçiyi çağırdım fan dondu mu dedi. Evet dedim, bir şey olmaz yapar öyle dedi. Sonra kablo düzeni yapayım dedim. Bittikten sonra açtım elektrik attı yine. Aynı şekilde mutfak çalışıyordu biraz araştırma sonucunda eski tip kasalarda Molex girişi var ve bu giriş bende de var. Yeni kasa almadım, ileride alacağım. Neyse, bu girişte çıkan veya oynayan pin elektrik atmasına sebep oluyormuş. Sizin fikriniz nedir? Bu arada priz ve 6'lı topraklı markası Vviko. Kablo 10 metre. Kendim taktım kabloyu. Elektrik kaçağı da yok ikisinde.

Sistem özellikleri:

CPU: AMD Ryzen 5 2600.

Anakart: Gigabyte B450 GAMING X.

RAM: GeIL 16 GB (8x2) 3000MHz 16 CL.

PSU: Cooler Master Elite 600W 80+ (Bu PSU kronik sorunluymuş ama ısınma fazla sesi yok, yine de söyleyeyim dedim.)

GPU: Power coler HD 4870(yeni alacağım)

HDD: 500GB SSD alacagim bu arada. Elektrik kesintisinden PC'yi her açtığımda onarılıyor diyor HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bir işlemciye böyle bir ekran kartı almanızın sebebi nedir? Konuya gelirsek PSU'yu sistemden ayrı olarak çalıştırın öyle deneyin.

Geri
Yukarı