R5 2600 sistem simülasyon oyunlarında kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

retnow

Femtopat
Daha fazla  
Aslında simulasyon oyunları için çok çok iyi bir bilgisayarım var; RX 590 Special Edition 8 GB, 16 GB RAM 3000MHz, Ryzen 5 2600. ama simulasyon oyunlarında kasıyor ayarları en kısığa getirsem bile.
Counter ya da Valorant'ta kasmıyor 200 300 FPS ama simulasyon oyunlarında 30 FPS zor alıyorum. Nedenini çözemedim yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
internet cafe simulator, gas station smulator , paper plase oynuyorum yanlış attıysam kusura bakma başka nasıl bakılır bilmiyorum =)
resim_2021-09-20_181151.png

Simülasyon oyunları genellikle işlemci odaklıdır. Zaten oyunda işlemcini sömürmüş üstüne işlemcin 95 derece çok yüksek. FPS'den çok sıcaklığı problem etmelisin onu düşürdükten sonra sistem rahatlayabilir.

İşlemci 95 derece olmuş, büyük ihtimalle hızını düşürüyor sıcaklıktan dolayı. Ekran kartı normal sıcaklığında çalışıyor gibi görünüyor yani kasa havadar denebilir. İşlemci soğutucu işlemciye tam oturmuyor veya termal macun yenilemesi yapmanız lazım. Ben de kullanıyorum Ryzen 2600, stok soğutucuyla gördüğüm en yüksek sıcaklık 82 dereceydi.

Yeni konular

Geri
Yukarı