Çözüldü R5 2600 sistem takılma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ryder718

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar bilgisayarı açtığımda hiçbir sıkıntı yok. İstediğim programı donmadan, takılmadan, kullanıyorum. Ancak Doom Eternal'a giriyorum. Oyunda hiçbir sorun yok. Gayet akıcı. Ama Alt+Tab attığımda ve Google'ye girmeye çalıştığımda PC çok takılıyor, geriden geliyor, RAM ışıkları da takılıyor. Oyunu kapatıyorum biraz video seyredeyim diye. Yine RAM ışıklarında takılma, bilgisayarın geriden gelmesi gibi durumlar oluyor.

MSI Gaming X Trio 3070.
AMD Ryzen 5 2600.
Corsair Vengeance 4x8 DDR4 RGB RAM. (2933MHz'de çalışıyor)
ASUS 1000W 80+ Gold PSU.
MSI B550 Carbon Wi-Fi.
MSI MAG CoreLiquid 360R.
2x1TB harddisk.
XPG 512 GB S40 M.2 SSD.

RAM ışıkları takılıyor derken? DRAM ışıkları mı yanıyor? Zira DRAM ışıkları yanarsa sistem açılmaz diye biliyorum.

Merhabalar bilgisayarı açtığımda hiçbir sıkıntı yok. İstediğim programı donmadan, takılmadan, kullanıyorum. Ancak Doom Eternal'a giriyorum. Oyunda hiçbir sorun yok. Gayet akıcı. Ama Alt+Tab attığımda ve Google'ye girmeye çalıştığımda PC çok takılıyor, geriden geliyor, RAM ışıkları da takılıyor. Oyunu kapatıyorum biraz video seyredeyim diye. Yine RAM ışıklarında takılma, bilgisayarın geriden gelmesi gibi durumlar oluyor.

MSI Gaming X Trio 3070.
AMD Ryzen 5 2600.
Corsair Vengeance 4x8 DDR4 RGB RAM. (2933MHz'de çalışıyor)
ASUS 1000W 80+ Gold PSU.
MSI B550 Carbon Wi-Fi.
MSI MAG CoreLiquid 360R.
2x1TB harddisk.
XPG 512 GB S40 M.2 SSD.

Disklerde bir sorun olabilir.
Hard Disk Sentinel ile sağlıklarına bak.

RAM ışıkları takılıyor derken? DRAM ışıkları mı yanıyor? Zira DRAM ışıkları yanarsa sistem açılmaz diye biliyorum.

RAM'in RGB'leri.

Hocam sizin sistemde darboğaz yok mu?

Evet, darboğaz var. Yakın zamanda Ryzen 9'a geçeceğim.

Tam emin değilim bundan mı kaynaklanır diye ama, sistem ısısını kontrol ettiniz mi?
Oyundayken vs.

Isılarda hiçbir sorun yok. GPU: 71 dereceyi geçmiyor. CPU: 60 dereceyi geçmiyor.

Disklerde bir sorun olabilir.
Hard Disk Sentinel ile sağlıklarına bak.

HDD'ler: %56, %86. SSD'ler %96.

R5 2600 ile 3070 ekran kartının tam randımanlı çalışacağını düşünmüyorum. Sıkınıtınız bundan kaynaklıda olabilir oyunlar için. Alt Tab yaparak masaüstüne dönsenizde oyun açık sonuçta PC'de.

R5 2600 ile 3070 ekran kartının tam randımanlı çalışacağını düşünmüyorum. Sıkınıtınız bundan kaynaklıda olabilir oyunlar için. Alt Tab yaparak masaüstüne dönsenizde oyun açık sonuçta PC'de.
Oyunlarda sıkıntı çıkmıyor, akıcı oynayabiliyorum. Oyunu kapatınca neden takılmalar oluyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı