R5 2600 sistem toplama

Bütçe
Şu anlık yok 2 maks 3 aya bölüp öyle alacağım

delipalta19

Femtopat
Daha fazla  
MSI A320M-A Pro Max AMD A320 3200MHz DDR4 mATX anakart 567 TL.
AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz 16MB cache soket AM4 işlemci 1425 TL.
Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64MB veya 2TB olanı 430 TL-630 TL.
240'lık SSD tam bilemedim. Samsung yazmış herkes ama önerirseniz sevinirim, sistem orada kurulu olacak.
Bu sisteme eklenecek maksimum Corsair RAM ne olur? Onu eklemek isterim, önerirseniz sevinirim ama 1000 TL'yi geçmesin ona göre diğer alternatifler de olur.

Güç kaynağı muhabbetini hiç bilmiyorum bunu çalıştıracak ve sistem yükseltmelerimde uyum sağlayacak bir şey önerebilirseniz sevinirim.
Bir de 1000 TL'yi geçmeyecek orta halli ekran kartı lazım ve işlemci de değişebilir yine bu fiyatlarda veya aşağısı fark etmez zaten tek seferde alamayacağım. Bu ay 2 binlik harcama yapacağım. Diğer ay yine 2K civarı harcama yapacağım ortalama toplamda 3 ayda sistemi toplamış olacağı, ilk 2.000-2.500 TL'lik siparişi sizlerin cevaplarına göre vereceğim. Bu arada sistemi 2 ekran kullanmak istiyorum bunlarla ve sizin ekleyeceğiniz malzemelerde sıkıntı çıkarmaz değil mi?

Genel olarak küçüklüğümden beri Darkorbit Seafight oynarım. Bir de Call of Duty hastasıyım her hafta sonu 2'den başlar Modern Warfare 3'e kadar kurar oynardım. Hala CD'leri durur ek Black Ops serisini falan alacağım o kadar :D

Bilgisayardaki tek amacım bunlar olacak bir de Rainbow hoşuma gidiyor videoları. Rainbow falan indiririm ama daha bilgisayarı toplamadan internet hızımı fiber 50 Mbps'ye çıkardım. Heyecana geldim arkadaşlar, tutun beni çok heyecanlıyım :D
Üye olmadan önce mesajlarınızı çok okudum aranıza katılmaktan büyük mutluluk duyuyorum. (Arkadaşlar kesinlikle bilgisayarın b'sinden anlamam yazdığım şeyleri de çok yorum okuyarak yazdım. Bütün önerilerinize açığım yani internet tabanlı bir oyun Darkorbit artık şu oyunu 30 FPS üstü oynamak istiyorum. Küçüklüğümden beri arka plan siyah harita siyah bütün ek özellikler kapalı oynuyorum. Geçen internet kafeye gittim 32 GB RAM'li ekran kartı sadece 4K falan dedi sahibi bütün ayarlar Full'de 140 FPS oynadım ve fark ettim ki 8 sene oynadığım oyunu aslında oynamamışım. Çok farklı bir oyunmuş ben sadece siyah ekranda kendi gemimi o da motor izleri bile kapalı oynadım ahahaha :D)

Yeni konular

Geri
Yukarı