R5 2600 sisteme 400W PSU yeterli mi?

345948

Hectopat
Merhaba arkadaşlar geçen sene Teknobiyotik üzerinden sistem almıştım. İçinde sertifikasız tx 400W güç kaynağı vardı, aldığım günden beri güç kaynağı içimde kuşku yaratıyor, hayır bir problemini görmedim, ses bile çıkarmıyor ama sertifikasız olduğu ve 400W olduğu için sürekli sisteme zarar verir mi endişesi taşıyorum.
Bilgisarı akım korumalı prizde kullanıyorum.

AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz (stok soğutucu kullanıyorum)
Galax GeForce GTX 1650 Super.
2*8GB XPG RGB Gaming bellek.
1 adet liteon dwd writer.
4 adet RGB 12cm fan.
ASRock A320 anakart.
1 adet 512 GB SanDisk SSD.
1 adet sagate 2TB HDD.
Tx 400W güç kaynağı.

İlave olarak SanDisk yerine XPG RGB M.2 SSD almayı düşünüyorum, ekran kartı düşük güç tüketiyor 75W, kışın işlemci sıcaklığı 30 derece 6 Mayıs itibarıyla şimdi bakıyorum 40 derece, dün gece emülatörde CoD Mobile oynarken 47 derece gördüm.
Güç kaynağı yeterli midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elektrik şebekeniz güvenli, PSU sessiz, kasa soğuk olduğu sürece bir sorun çıkaracağını sanmıyorum.

Yüksek sistem gerektiren oyunlarda sisteminiz daha fazla elektrik çekebilir yeterli gücü alamadığında kapanma vs. olaylar olabilir size tavsiyem yeni bir sertifikalı psu almanız 300-600tlye psu almak daha iyi bütün sisteminize yazık olmasın.
Öneri olarak uygun fiyatlı olan bu psuyu önerebilirim.

Yüksek sistem gerektiren oyunlarda sisteminiz daha fazla elektrik çekebilir yeterli gücü alamadığında kapanma vs. olaylar olabilir size tavsiyem yeni bir sertifikalı PSU almanız 300-600TL'ye PSU almak daha iyi bütün sisteminize yazık olmasın.
Öneri olarak uygun fiyatlı olan bu PSU'yu önerebilirim.

Az önce bu güç kaynağını inceliyordum sanırım tek problemi güç kablosu çok kısa, alanların çoğu memnun ama bir kısmı da fan sesinden şikayet etmiş, bu PSU sanırım kasa üstü konumlama için üretilmiş, ama markası kaliteli akşama detaylı bakmam lazım

Az önce bu güç kaynağını inceliyordum sanırım tek problemi güç kablosu çok kısa, alanların çoğu memnun ama bir kısmı da fan sesinden şikayet etmiş, bu PSU sanırım kasa üstü konumlama için üretilmiş, ama markası kaliteli akşama detaylı bakmam lazım
Aynı güç kaynağını arkadaşımda aldı senin dediğin gibi kablosu kısa arkadaşımın kasası kabloları arkadan geçen türdendi biraz kurulumu zor olabilir.

Elektrik şebekeniz güvenli, PSU sessiz, kasa soğuk olduğu sürece bir sorun çıkaracağını sanmıyorum.
şu anda aynen böyle şimdilik sıkıntı yok, TX 400w fiyatına baktım 270-340 arasında satılıyor, yani çok da ucuz değilmiş ben aldığımda faturada 119 TLyazıyor
whatpsu'ya göre en az 400W olması gerektiği hesaplanmış fakat yabancı bir forumda yaptıkları hesaplamaya 600W PSU'ya sahip olunursa daha sağlıklı olacağı yazılmıştı.
Hesaplama yaptığın için teşekkür ederim, bu durumda sınırdayım demektir

Geri
Yukarı