R5 2600 sisteme, ekran kartı önerisi

Bütçe
800

Eyup24

Femtopat
AMD Ryzen 5 2600 işlemci (2.el) 900 TL.
Gigabyte B450M H DDR4 3600 MHz (sıfır) 530 TL.
Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHz (sıfır) 290 TL.
Sharkoon shP650 V2 (sıfır) 400 TL.
James Donkey 120 GB SSD (sıfır) 150 TL.

Bu sistemi yaklaşık 2300 TL maliyetle kurdum geriye 800-900 TL civari bütçem kaldı. Ekran kartı olarak 2. el piyasasında ne önerirsiniz?

2. el ekran kartı alırken nelere dikkat etmeliyim?

Anakartı h serisi yerine S2H ile değiştirmeli miyim? Arasında çok bir fark var mıdır?

HDD olmadan sistemi kurup daha sonra sıfır HDD almayı düşünüyorum. Bunda bir sorun olmaz değil mi?

İlk kez PC topluyorum, yardımlarınız için teşekkür ederim.

Anakartı h serisi yerine S2H ile değiştirmeli miyim? Arasında çok bir fark var mıdır?

S2H modelinde mosfet soğutması var, alabilirseniz daha iyi olur.

HDD olmadan sistemi kurup daha sonra sıfır HDD almayı düşünüyorum. Bunda bir sorun olmaz değil mi?

Hayır, sorun çıkarmaz.

2. el ekran kartı alırken nelere dikkat etmeliyim?

Benim bildiğim, mining yapılmış mı kontrol etmeniz gerektiği.

Bu sistemi yaklaşık 2300 TL maliyetle kurdum geriye 800-900 TL civari bütçem kaldı. Ekran kartı olarak 2. el piyasasında ne önerirsiniz?

Temiz bir 1650S yada RX570 iyi olur.

2. El 3 ay garantisi kalan Rx580 buldum 850TLye fakat satıcı test imkanı sağlamıyor. Parayı ver, ürünü al git test et sorun çıkarsa geri getir kafasında. Ancak dolandırılma riskimin oldugu aşikar. Sorun çıkması halinde adamı tekrar bulamayabilirim. Bu konuda tavsiyesi olan var mı?

2. El 3 ay garantisi kalan Rx580 buldum 850TLye fakat satıcı test imkanı sağlamıyor. Parayı ver, ürünü al git test et sorun çıkarsa geri getir kafasında. Ancak dolandırılma riskimin oldugu aşikar. Sorun çıkması halinde adamı tekrar bulamayabilirim. Bu konuda tavsiyesi olan var mı?

Bence de o adamdan alma. Eminim @Caner Uncu ve @Ma'at hocalarımın da yardımı dokunacaktır.

Geri
Yukarı