R5 2600 sisteme yapılan yanlış OC nasıl geri alınır?

ahmet1121

Femtopat
Daha fazla  
Sistemime overclock yapmak istedim, ilk başta Ryzen Master kullandım ve sanırım o uygulama işlemcimi bozdu sonrasında silsem de BIOS'tan bir şeyler denedim düzelmedi.

Sorun şu ki; bilgisayar açıldıktan bir süre sonra yavaşlıyor mouse tıklanmamaz hale geliyor bazen restart atıyor bazen de donuyor ve tarayıcım bile hata veriyor Görev Yöneticisi'ni açtığımda bile işlemi sonlandır yazısı alıyorum GTA 5 gibi oyunlara giremiyorum, Ryzen Master'da yaptığım ayarları eski haline nasıl alırım bilmiyorum uygulamayı silmeme rağmen işlemciyi 3.4 GHz'ye alama rağmen 3.50 3.60'lara çıkıyordu anlık olarak BIOS'u biraz kurcaladığımda düzelttim temel hız 3.60 olarak ayarladım fakat görev yöneticisinde 3.59 olarak görünüyor.

Şüphelendiğim bir başka şey monitörüm VGA (60 Hz) ekrna akrtım için dönüştürücü kullanıyorum termal macun değişimini daha bugün yaptım BIOS'u da sıfırladım sorunumun yanlış overclock olduğunu düşünüyorum. Biri bana overclock konusunda yardım edebilir mi? Overclock olmasa bile eğer donanımsal sorun yoksa eski haline getirmek için fikri olan varsa aydınlatsın.

• Ryzen 5 2600 six Core Processor Snowman T4 çift fanlı işlemci soğutucu.
  • HD7870 2 GB 256 bit ekran kartı.
  • 8 GB 3200 MHz RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı