R5 2600 sisteme yükseltme önerisi

NucleusIron

Hectopat
Daha fazla  
2- Elimde 2 yıl önce topladığım şöyle bir sistem var:
CPU: AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz 16MB L3.
Anakart: MSI B450 GAMING Plus 2133MHz-3466MHz(oc) AM4 ATX.
RAM: G.Skill Ripjaws V 16 GB DDR4 3200MHz.
GPU: GeForce GTX 1060 6 GB GDDR5.
Kasa: Sharkoon TG5 yeşil LED fan USB 3.0 ATX mid Tower.
PSU: High Power element Bronze 600W 85+ Bronze.

Bu sistemi 3060 Ti ile olabildiğince parçayı tutarak geliştirmek istiyorum. Gördüğüm kadarıyla işlemciyi tutmam mümkün değil. Çoğu kişi Ryzen 5 2600'in RTX 3060 Ti'ı darboğaz edeceğini söylemiş. Ben de bu yüzden Ryzen 5 3600X düşündüm bütçem kısıtlı olduğu için, Ryzen 5 5600X biraz pahalı geldi ama bütçe ayarlanabilirse tercih edilebilir. Bunun dışında olabildiğince yeni parça almak istemiyorum. Bir de bu sistemi 144 Hz bir monitör almak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinizi değiştirmeden monitörü 2K alırsanız darboğazınız çok az olacaktır. Onu da iyi bir soğutucu alarak OC yapıp, sorunu çözebilirsiniz.

İşlemcinizi değiştirmeden monitörü 2K alırsanız darboğazınız çok az olacaktır. Onu da iyi bir soğutucu alarak OC yapıp, sorunu çözebilirsiniz.

Peki PSU yeterli olur mu bu sistem için? Bir de bu soru 3 parçadan oluşuyor, 3. soruya da bakarak cevap verirseniz çok sevinirim.

Peki PSU yeterli olur mu bu sistem için? Bir de bu soru 3 parçadan oluşuyor, 3. soruya da bakarak cevap verirseniz çok sevinirim.
Nvidia RTX 3060 Ti için 600 W güç kaynağı öneriyor. Yeterli olur. Ayrıca paylaştığım monitörde sorun yaşayanlar varmış, monitör bu sefer paylaştığım daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı