Çözüldü R5 2600 stok soğutucu vidaları sıkılsa da ilerlemiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yennefer

Hectopat
ASUS Prime B450M-K anakartım ve R5 2600 işlemcim var. İşlemcinin stok soğutucusunu kullanıyorum. Stok soğutucuyu söktüm, soğutucu üstündeki ve işlemci üzerindeki eski termal macunu temizledim ve yeni termal macunu sürdüm. Bunu yaparken ve soğutucuyu çıkarırken hiçbir problem olmadı. Fakat hiçbir şekilde soğutucuyu geri takamıyorum. Soğutucuyu yuvasına güzelce oturtuyorum ve vidaları sıkıyorum ama vidalar ilerlemiyor. Birden çok tornavida denedim fakat olmadı. Anakart şu an kasaya monte edilmiş halde. Yani çıkarmadım. Soğutucuya bastırarak güç uygulamayı da denedim ama olmuyor. Bu konu hakkında birkaç konuyu okudum ve videoyu izledim fakat hiçbir şekilde yapamadım.

Çözüm
Kasanın arka kapağını açıp işlemci soğutucusunu tutmak için bulunan vida parçasının yerinde olduğundan emin olur musun?
Kasanın arka kapağını açıp işlemci soğutucusunu tutmak için bulunan vida parçasının yerinde olduğundan emin olur musun?

Şimdi arka kapağı açıp bakacağım. Üstteki arkadaşın mesajını yanlışlıkla çözüm olarak işaretledim.

Kasanın arka kapağını çıkardım aga. Soğutucu vidalarını tutacak olan anakartın arkasındaki parça düşmüş. Onu yerine oturttuktan sonra soğutucuyu taktım. Sabahtan beri uğraşıyordum, ilk defa yapıyorum zaten. Gerçekten çok yardımcı oldun, teşekkürler.
Son bir sorum daha olacak, soğutucuyu takmadan önce vidaları biraz boşa çevirdim, zorladım vs. bu ileride problem olur mu?

Son düzenleme:
Şimdi arka kapağı açıp bakacağım. Üstteki arkadaşın mesajını yanlışlıkla çözüm olarak işaretledim.

Kasanın arka kapağını çıkardım aga. Soğutucu vidalarını tutacak olan anakartın arkasındaki parça düşmüş. Onu yerine oturttuktan sonra soğutucuyu taktım. Sabahtan beri uğraşıyordum, ilk defa yapıyorum zaten. Gerçekten çok yardımcı oldun, teşekkürler.
Son bir sorum daha olacak, soğutucuyu takmadan önce vidaları biraz boşa çevirdim, zorladım vs. bu ileride problem olur mu?
Olmaz diye düşünüyorum. Aynı sorunu ben de yaşamıştım şuan bir problemim yok. Bende bayağı bastırmıştım açıkçası. Yardımcı olabildiysem ne mutlu.

Yeni konular

Geri
Yukarı