R5 2600 ve 1650 Super düşük FPS

MetinDai

Hectopat
Daha fazla  
İlk sorum şu SSD oyunlarda performans kaybına sebep olur mu? Çünkü takip ettiğim yabancı bir bilgisayar uzmanı bir bilgisayarın düşük FPS probleminin sebebinin SSD'de olduğunu söylüyordu.

2. sorum: Arkadaşımda R5 3600 var ve 1650 Super onun ortalama FPS'i 288'ken benim ortalama FPS'im 160'larda işlemci 2600 ve 3600 arasındaki fark bu kadar fazla mı?

3. sorum: Gene yabancı bir bilgisayar optimizasyonu yapan bir kişiye düşük FPS almamın sebebini sordum ve bana RAM frekansını 4000'e çıkarman FPS'imi 200'ün üstüne çıkarmamı sağlayacaktır dedi ne kadar doğru?

Bütün driverlar, BIOS vs. güncel ve sıcaklık değerleri normal.

CPU: R5 2600.
GPU: MSI 1650 Super Aero ITX.
RAM: 16 GB 2400MHz.
MB: ASUS Prime B450M-K.
SSD: Crucial 240GB BX500 Serisi Sata 6.0Gb/s 3D NAND SSD (Okuma 540MB / Yazma 500MB) fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Son düzenleme:
1- Hayır.
2- Fark var ama o kadar fazla değil, 15 FPS gibi.
3- RAM'i fazla kullanan oyunlar için bu önerme doğru olabilir ama +200 FPS gibi bir fark söz konusu olamaz, en azından yeni oyunlar için.
Bu arada sürücülerin güncel olduğundan emin olun, geçen hafta driver güncellemesi geldi.

Yabancı bilgisayar uzmanı biraz sallamış çünkü Ryzen 2000 serisi ile 3000-3200 MHz RAM frekansı üstüne çıkınca sorunlar başlıyor çünkü desteklemiyor. İkincisi SSD düşük FPS sebebi değil eğer oyunda takılma varsa buna bozuk, sorunlu SSD sorun olabilir. FPS'i etkilemez. Üçüncüsü hangi oyun?

+200 FPS gibi bir fark söz konusu olamaz
Bu arada sürücülerin güncel olduğundan emin olun, geçen hafta driver güncellemesi geldi.
+200 derken ekstra 200 değil 200'ün üzerine çıkacağını söyledi ve son güncellemeyi yaptım.
Yabancı bilgisayar uzmanı biraz sallamış çünkü Ryzen 2000 serisi ile 3000-3200 MHz RAM frekansı üstüne çıkınca sorunlar başlıyor çünkü desteklemiyor. İkincisi SSD düşük FPS sebebi değil eğer oyunda takılma varsa buna bozuk, sorunlu SSD sorun olabilir. FPS'i etkilemez. Üçüncüsü hangi oyun?
Fortnite
Peki fazla format fps düşürür mü ?

Geri
Yukarı