R5 2600 ve GTX 1060 sisteme yükseltme

Halit G.

Kilopat
Yer
Ev
Daha fazla  
Merhaba değerli arkadaşlar. Benim PC eskimeye başladı artık ve yavaş yavaş yenilemek istiyorum ama hangisini ilk yenilesem kararsızım. Size danışmak istedim. Değiştireceklerim; ekran kartı, işlemci, anakart ama ilk hangisini değiştirsem bilemedim. Ben 27 Ocak'ta ekran kartımı satıp RTX 3050 kartını belki alabilirim önce onu almayı düşündüm fakat bu sefer işlemciyle darboğaz yapar diye düşünüyorum. Sonra dedim ki ilk işlemciyi değiştireyim ama bu sefer de anakart desteklemeyebilir yani kararsızım. Şimdiden çok teşekkür ederim kıymetli arkadaşlarım.
  • Ekran kartı: MSI GTX 1060 Gaming X 6 GB.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz AM4.
  • Anakart: MSI B350 Gaming Plus 3200 MHz AM4.
  • RAM: Corsair 16(8x2) GB DDR4 3200MHz.
  • PSU: Corsair RM650X 650W 80+ Gold.
  • HDD: Seagate Barracuda 7200RPM 1TB.
  • SSD: Corsair Force'le 200 240GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı pazarı biraz kabarık ama bütçeniz varsa alabilirsiniz. Onun dışında B450 veya 3600 alabilirsiniz.

Anakart değiştirilmeli öncelikle çünkü baş rol oyuncusudur Anakart. Sonrasında işlemci ile ekran kartınızı değişin.

Ekran kartını tek başına almaya kalkınca bir sistem parası istiyor firmalar. Sistemi satıp, üstüne biraz ekleyip RTX 3060'lı bir sistem bakabilirsin aslında.

Öncelikle anakartını B450 ya da bütçen varsa B550 olarak güncelle. Daha sonra işlemcini 3600 olarak güncelleyebilirsin. Ekran kartları pahalı şu an kulladığında gayet yeterli bir kart. İlla bütçem var dersende en kötü 2060 bak derim.

Senin bu sistemine 2. elde 10k+ istiyorlar ne yazikki en mantiklisi satip sifirdan sistem alman. MRB laf eden olmus asil en son değişecek olan o eger OC yapmiyorsan o islemciye yetecek bir kart.

Anakart değiştirilmeli öncelikle çünkü baş rol oyuncusudur Anakart. Sonrasında işlemci ile ekran kartınızı değişin.
İlk başta B550 bir anakarta geç bakalım. Diğerleri sonra gelsin. Anakartın çok eski.
Öncelikle anakartını B450 ya da bütçen varsa B550 olarak güncelle. Daha sonra işlemcini 3600 olarak güncelleyebilirsin. Ekran kartları pahalı şu an kulladığında gayet yeterli bir kart. İlla bütçem var dersende en kötü 2060 bak derim.
Bana anakartı değiştirmek uyumluluk dışında ne gibi artılar sağlar benim anakarta oranla?
Ekran kartını tek başına almaya kalkınca bir sistem parası istiyor firmalar. Sistemi satıp, üstüne biraz ekleyip RTX 3060'lı bir sistem bakabilirsin aslında.
Senin bu sistemine 2. elde 10k+ istiyorlar ne yazikki en mantiklisi satip sifirdan sistem alman. MRB laf eden olmus asil en son değişecek olan o eger OC yapmiyorsan o islemciye yetecek bir kart.
Dediğiniz de mantıklı geldi ama benim anakartta bir sorun var gibi önce anakartı yenileyip ondan sonra satabilirim. Ama sorun olsa da kullanırken sıkıntı yaşatmıyor şuan. Onun için sordum ilk hangisini değiştirsem diye ama anakartı değiştirince satabilirim.

Bana anakartı değiştirmek uyumluluk dışında ne gibi artılar sağlar benim anakarta oranla?

B550 alırsan PCI-e 4.0 sayesinde daha yüksek bir ekran kartı performansı ve daha yüksek M.2 hızı kazanırsın. Ve en azından M2 soğutucu koyuyorlar çoğu B550'ye. Onun dışında daha uzun ömürlülük ve daha iyi bir OC performansı sağlar. Kısacası bu.

Hepinizin yorumlarından anladığım kadarıyla ekran kartını satıp RTX 3050 alma önce anakartını değiştir ondan sonra diğerlerine bak. Diğeri de direk 2.elden PC yi sat kendine yeni PC al(bunu anca anakart aldıktan sonra yapabilirim.)

Yeni konular

Geri
Yukarı