R5 2600 ve GTX 1650Super sistem nasıl değerlendirilebilir?

Shazz

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar.
Benim uzun zamandır kenarda beklettiğim giriş seviyesi sayılabilecek bilgisayar parçaları var bunlar;
GTX 1650 Super 1xfan (1300TL aldim)
Ryzen 5 2600 (800TL aldim)
B450M S2H (400TL aldim)
AOC 24 inc TN panel monitör (1100TL aldim)
Gametech velar kasa 4X fan (350 TL aldim)
Şimdi bu sistemi maddi yetersizlikten toplayamıyorum acaba en ucuz fiyata nasıl tamamlarım en ucuzu bile halledemezsem sizce kaç TL'den satmaliyim ki yanina yazdigim fiyatlara bile biraksam şu an bu paraya eli yuzu duzgun telefon bile alamam. Normalde bu konularda az çok bilgiliyim fakat 2. ellerin fiyati çok degisik millet bu tur parcalarin oldugu PCI'lere yahut parçalara 0 fiyat etiketi falan koymuş anlayacağınız bu abzurtlüklerden ötürü kafam çok karışık. Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
(Parçalar alındığından beri hiç kullanılmadı)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence daha satma. Bütçenden bahsetmemişsin ancak PSU hariç geri kalan parçaları ikinci el olarak alabilirsin. Zaten en çok parayı gene işlemci alır. İ5 10. nesil bir işlemci yeter de artar bile.

Öncelikle merhaba arkadaşlar.
Benim uzun zamandır kenarda beklettiğim giriş seviyesi sayılabilecek bilgisayar parçaları var bunlar;
GTX 1650 Super 1xfan (1300TL aldim)
Ryzen 5 2600 (800TL aldim)
B450M S2H (400TL aldim)
AOC 24 inc TN panel monitör (1100TL aldim)
Gametech velar kasa 4X fan (350 TL aldim)
Şimdi bu sistemi maddi yetersizlikten toplayamıyorum acaba en ucuz fiyata nasıl tamamlarım en ucuzu bile halledemezsem sizce kaç TL'den satmaliyim ki yanina yazdigim fiyatlara bile biraksam şu an bu paraya eli yuzu duzgun telefon bile alamam. Normalde bu konularda az çok bilgiliyim fakat 2. ellerin fiyati çok degisik millet bu tur parcalarin oldugu PCI'lere yahut parçalara 0 fiyat etiketi falan koymuş anlayacağınız bu abzurtlüklerden ötürü kafam çok karışık. Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
(Parçalar alındığından beri hiç kullanılmadı)

En basitinden ikinci el 8 GB tek slot RAM alın ileride ekleme yaparsınız. Depolama alanı da yok gördüğüm kadarıyla. 500GB SATA SSD alın güvenebilirseniz ikinci el yoksa sıfır. Kasa PSU ile mi geliyor bilmiyorum onu belirtirsiniz. Siz bu parçaları bugün satsanız yarın aynı fiyata alamazsınız. Ben olsam satmam biraz biriktirip parçaları tamamlarım.

En basitinden ikinci el 8 GB tek slot RAM alın ileride ekleme yaparsınız. Depolama alanı da yok gördüğüm kadarıyla. 500GB SATA SSD alın güvenebilirseniz ikinci el yoksa sıfır. Kasa PSU ile mi geliyor bilmiyorum onu belirtirsiniz. Siz bu parçaları bugün satsanız yarın aynı fiyata alamazsınız. Ben olsam satmam biraz biriktirip parçaları tamamlarım.
öncelikle psu olmadigini belirteyim,hocam çok iyi çok güzel demişsiniz ama nerden baksaniz suan bu sistemin masrafi 2k ve ben ögrenciyim ve suan para biriktirebilme gibi bir durumum yok yani satsam bile 1050ti li falan bir sistem alamaz miyim en azindan kullanabildiğim bir bilhisayarim olmuş olur.
Bence daha satma. Bütçenden bahsetmemişsin ancak PSU hariç geri kalan parçaları ikinci el olarak alabilirsin. Zaten en çok parayı gene işlemci alır. İ5 10. nesil bir işlemci yeter de artar bile.
bütçem hiç yok. zaten 3 parca eksik psu ram ve ssd lakin ögrenci olduğumdan ötürü para biriktirebilme gibi bir durumum yok şuan calisamiyorumda yani satip 1050ti li falan bir sistem alamaz miyim 2. el olur en azindan bilgisayarim olmuş olur.

Öncelikle PSU olmadigini belirteyim, hocam çok iyi çok güzel demişsiniz ama nereden baksaniz şu an bu sistemin masrafi 2K ve ben ögrenciyim ve şu an para biriktirebilme gibi bir durumum yok yani satsam bile 1050 Ti'li falan bir sistem alamaz miyim en azindan kullanabildiğim bir bilhisayarim olmuş olur.

Hocam sizi anlıyorum ama emin olun bu piyasada dediğiniz gibi bir işlem yaparsanız ileride keşke 1.5k ekleyip sistemimi toplasaymışım dersiniz.

O sistemi bir ayağa kaldırmak lazım. Ucuna gelmişsin, acil paraya ihtiyacın yoksa satarsan pişman olursun. Çok bir masrafı kalmamış tahmini söylüyorum en düşük şekilde 850, ortalama 1500 TL masraf sonunda en az 8000 TL'lik bilgisayarın olmuş olacak.

RAM 1x8 GB indirilir en ekonomik bu olacaktır ileride takviye yapabilirsin. SSD tavsiye etsem de şimdilik 500 GB HDD bile indirebilirsin ikinci elden dediğim gibi maksat sisteme bir start vermek. Güç kaynağı kasmaya gerek yok bomba olmasın yeter sistemi riske atmamak lazım, 500w bile fazla fazla yeterli. Sen bir bütçe belirlersin ona göre bakılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı