R5 2600 ve RTX 2060 sistem donuyor ve mavi ekran veriyor

denizcanss

Hectopat
Sistemimi daha yeni topladım. 5 ay olmuyor bile. M.2 SSD (Kingston) üstüne Windows 10 yükledim. 5 aydır sorunsuz bir şekilde çalışıyordu. Hatta pandemi döneminde 3 ay bile açmadım.

Bilgisayarı 3 ay sonra açtığımda, ekranda donmalar ve yeniden başlatınca bayağı bekliyor. Sonra da mavi ekran vererek kapatıyor. Bilgisayarı kapatmak istediğimde ise kapanmıyor. Düğmeden kapamak zorunda kalıyorum.

Bilgisayarı ilk açtığımda donma olmuyor ama 5 dakika sonra donma, kasma başlıyor. Mouse donarak ilerliyor. 1-2 sn sonradan geliyor. Bütün sürücüler güncel durumda. Herhangi bir hata yok. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Dün bu kadar sorun yoktu fakat; Steam'den Driver sürücüsü indirip, sürücüleri güncelledikten sonra daha kötü olmaya başladı.

Oyun oynayamıyorum, oyuna girince oyunun sesi bile kesik kesik geliyor. Spotify müzik dinliyorum ve müzikte de kesintiler var.

Ryzen 5 2600.
RTX 2060.
MSI MPG X570 GAMING Edge.

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam'den Driver sürücüsü indirip, sürücüleri güncelledikten sonra daha kötü olmaya başladı.
Bundan kastınız nedir, sürücülerinizi Steam'den indirdiğiniz bir programla mı güncelliyorsunuz? Öyleyse problemin kaynağı bu olabilir. Sürücülerinizi, ilgili markaların sitelerinden yükleyin (örneğin RTX 2060 için Nvidia'nın sitesinden sürücü yükleyebilirsiniz) ve önceden kurduğunuz sürücüleri kaldırın. Bunu ekran kartı için Display Driver Uninstaller ile yapabilirsiniz fakat diğer kurulan sürücülerin de temizlenmesi gerekiyor, bu yüzden sistem sıfırlama gerekebilir.

Sonra da mavi ekran vererek kapatıyor.

Minidump dosya(ları)nı paylaşabilirseniz forumdaki müsait arkadaşların ya da yetkililerin yardımcı olacağından şüphem yok. Minidump dosyalarını nasıl bizimle paylaşacağınızı öğrenmek için bu konuya göz atabilirsiniz.

Merhabalar,

DMP linki şu şekildedir;

.
Bundan kastınız nedir, sürücülerinizi Steam'den indirdiğiniz bir programla mı güncelliyorsunuz? Öyleyse problemin kaynağı bu olabilir. Sürücülerinizi, ilgili markaların sitelerinden yükleyin (örneğin RTX 2060 için NVIDIA'nın sitesinden sürücü yükleyebilirsiniz) ve önceden kurduğunuz sürücüleri kaldırın. Bunu ekran kartı için display Driver uninstaller ile yapabilirsiniz fakat diğer kurulan sürücülerin de temizlenmesi gerekiyor, bu yüzden sistem sıfırlama gerekebilir.

Minidump dosya(ları)nı paylaşabilirseniz forumdaki müsait arkadaşların ya da yetkililerin yardımcı olacağından şüphem yok. Minidump dosyalarını nasıl bizimle paylaşacağınızı öğrenmek için bu konuya göz atabilirsiniz.

Şu an 15-20 dk'dır sorun yoktu fakat; Blizzard uygulamasından Diablo 3 açtığım zaman tekrardan donma, kasma problemi başladı. Diablo müziği kesik kesik çalıyor. Müzik anlaşılmıyor bile. O kadar kesik çalıyor. Sistem sıfırlama sorunu çözebilir mi? Hard disk veya ekran kartında bir sorun oluşmuş olabilir mi? Ekran kartını söküp tekrardan taktım ama değişen bir şey olmaadı.
Bundan kastınız nedir, sürücülerinizi Steam'den indirdiğiniz bir programla mı güncelliyorsunuz? Öyleyse problemin kaynağı bu olabilir. Sürücülerinizi, ilgili markaların sitelerinden yükleyin (örneğin RTX 2060 için Nvidia'nın sitesinden sürücü yükleyebilirsiniz) ve önceden kurduğunuz sürücüleri kaldırın. Bunu ekran kartı için Display Driver Uninstaller ile yapabilirsiniz fakat diğer kurulan sürücülerin de temizlenmesi gerekiyor, bu yüzden sistem sıfırlama gerekebilir.

Bilgisayarı gece sıfırlamaya bıraktım. Şuan bilgisayar sıfırlandı ve bütün driverlar yüklendi ama tekrardan kasma, donma mevcut. Yeniden başlat deyince yine mavi ekran veriyor. Yedek parçalarda sorun oluşmuş olabilir mi ?
Merhabalar,

DMP linki şu şekildedir;

.

Şu an 15-20 dk'dır sorun yoktu fakat; Blizzard uygulamasından Diablo 3 açtığım zaman tekrardan donma, kasma problemi başladı. Diablo müziği kesik kesik çalıyor. Müzik anlaşılmıyor bile. O kadar kesik çalıyor. Sistem sıfırlama sorunu çözebilir mi? Hard disk veya ekran kartında bir sorun oluşmuş olabilir mi? Ekran kartını söküp tekrardan taktım ama değişen bir şey olmaadı.

Bilgisayarı gece sıfırlamaya bıraktım. Şuan bilgisayar sıfırlandı ve bütün driverlar yüklendi ama tekrardan kasma, donma mevcut. Yeniden başlat deyince yine mavi ekran veriyor. Yedek parçalarda sorun oluşmuş olabilir mi ?
Sorun hala devam etmektedir. Bilgisi olan var mıdır

Son düzenleme:
Geçmiş olsun sorununuzu çözebildiniz mi? Nasıl çözüm buldunuz? Teşekkürler.
Bilgisayarıma format atarak çözebildim. Sorunun neden kaynaklandığını bulamadım maalesef. Mecbur format atmak zorunda kaldım. İlk bilgisayarı ( win10 ayarlarından) sıfırla dediğimde olmadı, sorun yine devam etti. Tamamen format atmak gerekiyor. Bilgine.

Yeni konular

Geri
Yukarı