R5 2600 ve RX 570 Sistem Isınıyor

Kerem kavlak

Centipat
Merhaba 3 gün önce bir PC aldım. Oyunları yükledim ve işlemci ile ekran kartı çok ısınıyor. PUBG'de ekran kartım 80 dereceye kadar geliyor, işlemci ise 70'e kadar çok ısınıyor.

Sistem özellikleri

AMD Ryzen 5 2600 işlemci
ASUS ROG STRIX RX570 ekran kartı
ASUS B450M S2H anakart
Gigabyte 480 GB SSD
16 GB RAM 3000 MHz

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok yüksek sayılmaz, kasa içi hava akışını, kablolamayı daha iyi düzenleyerek (daha iyi bir hale getirilebilirse) birkaç derece fark yaratılabilir.

Bunun dışında kafaya takacak şekilde tehlikeli dereceler değil, özellikle PUBG gibi bir oyunda.

Kasa içi hava akışı, kasanın mesh olması, işlemci fanı, termal macunun kalitesi, ekran kartına undervolt gibi detayları incelerseniz, güzel dereceler elde edebilirsiniz.

Benim kasamın akışı çok iyi değil, o yüzden temperli camı çıkarıyorum yan tarafta. Aynı işlemci ve Wraith max soğutucu ile Cod Warzone’da işlemcim 40 derece.

Kasa markası nedir? Ne tür fanlar kullanıyorsunuz kasa içinde?
Thermaltake v200
Çok yüksek sayılmaz, kasa içi hava akışını, kablolamayı daha iyi düzenleyerek (daha iyi bir hale getirilebilirse) birkaç derece fark yaratılabilir.

Bunun dışında kafaya takacak şekilde tehlikeli dereceler değil, özellikle PUBG gibi bir oyunda.
Aynı sistem başka bir arkadaşımda var onda pubg 55 en fazla 60 dereceye çıkıyormuş ekran kartı derecesi
Kasa içi hava akışı, kasanın mesh olması, işlemci fanı, termal macunun kalitesi, ekran kartına undervolt gibi detayları incelerseniz, güzel dereceler elde edebilirsiniz.

Benim kasamın akışı çok iyi değil, o yüzden temperli camı çıkarıyorum yan tarafta. Aynı işlemci ve Wraith max soğutucu ile Cod Warzone’da işlemcim 40 derece.

Aynı sistem başka bir arkadaşımda var

Şu rehberi uygularsan hiçbir şey kaybetmeden sıcaklıkları bir miktar daha düşürebilirsin. Daha sonra kasanın kapağını çıkararak tekrar teste sokup dene, gördüğün değerleri tekrar yaz.

Ekran kartına fan ayarı yaparak, kasanın hava akışını iyi düzenleyerek 5-10 derece arası bir değişiklik olur. Onun dışında çok da abartılacak bir derece değil bu değerler. Custom sıvı soğutmalar erişilebilirliği arttıktan sonra bu çok büyük sorunmuş gibi görülmeye başlandı bu değerler.

Kasanın ön paneli cam yada plastik. Yani hava alacak yeri olmadığı için normal değerler. Gpu için 82 ye kadar sıkıntı olmaz. 82-85 arası koku yapmaya başlar. Sürekli takip edin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı