R5 2600 ve RX 580 sistemde ekran gidiyor

ozdemi1R

Decapat
Merhabalar, benim masaüstü bir bilgisayarım var. R5 2600 işlemci, RX580 8 GB ekran kartı var. Bilgisayar arada bir kendi kendine kapanıyor fakat kasa çalışıyor (fanlar dönmeye devam ediyor). Klavye, mouse ışıkları da sönüyor. BIOS güncelledim, format attım, driverları silip tekrar yükledim ama sorun halen devam ediyor. Sıcaklıkla alakalı değil çünkü yük altında olunca yapmıyor. Google'da gezerken bile kapanabiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, benim masaüstü bir bilgisayarım var. R5 2600 işlemci, RX580 8 GB ekran kartı var. Bilgisayar arada bir kendi kendine kapanıyor fakat kasa çalışıyor (fanlar dönmeye devam ediyor). Klavye, mouse ışıkları da sönüyor. BIOS güncelledim, format attım, driverları silip tekrar yükledim ama sorun halen devam ediyor. Sıcaklıkla alakalı değil çünkü yük altında olunca yapmıyor. Google'da gezerken bile kapanabiliyor.

Hocam RX serisi kartlarda çok sık rastlanan bir sorun, bu forumda da onlarca kişi bu sorundan mağdur. Ekran kartınızdan kaynaklı bir sorun olabilir, eğer garantisi devam ediyorsa gönderip inceletmenizi tavsiye ederim.

Windows'u cracle lisanslanmıştım o yüzden olabilir mi ki.

Hocam işletim sisteminden kaynaklı bir sorun değildir. Ama forumda korsan destek yasak bilginiz olsun.

Hocam RX serisi kartlarda çok sık rastlanan bir sorun, bu forumda da onlarca kişi bu sorundan mağdur. Ekran kartınızdan kaynaklı bir sorun olabilir, eğer garantisi devam ediyorsa gönderip inceletmenizi tavsiye ederim.
Hocam windows'u cracle lisanslanmıştım o yüzden olabilir mi ki
Hocam işletim sisteminden kaynaklı bir sorun değildir. Ama forumda korsan destek yasak bilginiz olsun.
Monitör ile alakalı mı ki dedim monitörü değiştirdim kuzenimle benim monitörü kuzenin bilgisayara onunkini benim bilgisayara taktım şuan iki bilgisayarda 12 den beri açık yaklaşık 7 saattir kapanma olmadı. Sorun monitörde olsa kuzenin bilgisayar da kapanırdi. Benim kasada olsa benim ki kapanırdi. İşin içinden bir türlü çıkamadım. Garantiye veriyim diyecem. Hangi parçayı vereceğimi bilemedim.

Monitör ile alakalı mı ki dedim monitörü değiştirdim kuzenimle benim monitörü kuzenin bilgisayara onunkini benim bilgisayara taktım şu an iki bilgisayarda 12'den beri açık yaklaşık 7 saattir kapanma olmadı. Sorun monitörde olsa kuzenin bilgisayar da kapanırdi. Benim kasada olsa benim ki kapanırdi. İşin içinden bir türlü çıkamadım. Garantiye vereyim diyeceğim. Hangi parçayı vereceğimi bilemedim.

Mesajı geç gördüğüm için kusura bakmayın, çok garip bir durum ile karşı karşıya olduğunuz aşikar. İlk önce ekran kartını garantiye verin. Ekran kartında sorun olma ihtimali diğer bileşenlere göre daha fazla.

Yeni konular

Geri
Yukarı