R5 2600 ve RX 580 sistemde takılmalar yaşanıyor

Geist232

Centipat
Bilgisayarımda eskiden GTA 5'i High ayarlarda 57 60 FPS'lerde oynayabilirken şimdi fazlası ile ani düşüşler oluyor 60'dan 30'a iniyor örneğin ateş ettiğimde bile 30'a iniyor çok sık takılıyor.
Yaklaşık 6 saat önce overclock denedim sonra korkup vazgeçtim ayarları sıfırladım.
Kullandıklarım: Ryzen Master, MSI Afterburner, Radeon Software (adrenalin)
Sapphire RX580 Nitro Plus 8 GB.
Ryzen 5 2600.
Corsair vegeance 8 GB 3000 MHz. Fakat 3000 MHz'den düşük çalıştırıyorum.
Gigabyte B450 GAMING Plus.

Son düzenleyen: Moderatör:
Niye 3000MHz'den düşük çalıştırıyorsunuz?
İkinci olarak oyunda MSAA ayarını kesinlikle kapatın.
Eger bir tane daha aynı RAM'den alıp Dual Channel yaparsanız çok büyük FPS farkı olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradan, aradaki FPS farkının dağlar kadar olduğunu görebilirsiniz.

Eger bir tane daha aynı RAM'den alıp Dual Channel yaparsanız çok büyük FPS farkı olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

RAM'leri 3000 MHz'den düşük kullanmamın sebebi BIOS'a girdiğim zaman PC'ye format atmam gerekmesi. Bu arada fark gerçekten çok büyükmüş 2. RAM'i almayı planlıyorum.
Yeni bir şey fark ettim işlemci %30 40 arası kullanıyor kendini bu normal mi?

Büyük ihtimalle RAM'den dolayı. 8 GB artık yetmemeye başladı.

Bu arada gece yazdığım için kafam bulanık yazmışım eskiden dediğim 2 3 gün öncesi ve hiç güncelleme gelmemiş 2 3 gündür.

Aynı marka olmak zorunda mı yoksa aynı MHz aynı CL değerli bir tane RAM ile de aynı şekilde kullanabilir miyim?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı