R5 2600 ve RX 590 oyunlar sürekli çöküyor

hasan yokuş

Decapat
Bilgisayarda herhangi bir oyun oynamak istediğimde oyunlar çöküyor, oyun açılıyor iki üç dakika oynatıyor sonra tak donuyor ve öyle kalıyor. Vatan'ın teknik servisine götürdüm fakat donanımsal bir sıkıntı olmadığını söylediler. Yazılımsal bir sıkıntı varmış ve ben de onlardan Windows almadığım için bu sıkıntıyı kendim çözmem gerekiyor.
Kaç kez format attım artık bilmiyorum, problemi çözmemde yardımcı olursanız çok sevinirim.

İşlemci: Ryzen 5 2600.
Ekran kartı: Sapphire RX 590 8 GB.
Anakart: Gigabyte B450 M 2sh.
RAM: Crucial Ballistix 8 GB 3000 MHz.
PSU: Rampage 600 Watt 80 Plus.
SSD: Kingston HyperX Fury 480GB SSD.

Son düzenleme:
Güvenli modu açmanın bir yolu vardı unuttum şu anlık bir sıkıntı yok güvenli modu açmayı bilmiyorsan bir araştır şu an aklımda değil sonrada kaldır sürücüyü sonrada dediğimi yaparsın.

1. Windows logo tuşu windowstuşu + r tuşlarına basın.
  2. kutusuna MSConfig yazın ve ardından tamam'ı seçin.
  3. önyükleme sekmesini seçin.
  4. önyükleme seçenekleri altında güvenli önyükleme onay kutusunun işaretini koy sonra minimum yapacaksanız sonra PC'yi kapatıp açıp DDU ile Driver'i silip 19.9.2'yi kuracaksın.

Dediğin gibi sürücüyü kaldırdım fakat 19 9 2 sürümünü orijinal AMD sitesinden bulamadım hangi kaynaktan indirmeliyim.

En son 20.4.2 sürümü çıkıyor resmi sitesinde.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    38,3 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Eski sürücüye geçmene rağmen değişmedimi sağlık olsun ekran kartındaki sürücüdede hata yok BIOS'da güncel bilmiyorum PSU kaynaklı olabilir mi bir araştırmak lazım.

Teknik servise götürdüğümde donanımsal bir sıkıntı olmadığını söylediler ve bende evde birkaç program kullanarak test yaptım hiçbir parçada sıkıntı çıkmadı.

Teknik servise götürdüğümde donanımsal bir sıkıntı olmadığını söylediler ve bende evde birkaç program kullanarak test yaptım hiçbir parçada sıkıntı çıkmadı.

Yani acaba dediğim driverdamı sıkıntı yapıyor bizim kuzenin ekran kartı RX570'di oradaki sıkıntı böyle düzeltildi acaba RX590'da farklı bir sürümmü gerekli araştırmak gerekiyor dediğin her şey sıkıntısızsa Driver'da problem var onu da bilmiyorum yani seninde birazcık araştırman lazım sanırsam.

Yeni konular

Geri
Yukarı