R5 2600X-1660 Ti sisteme yükseltme önerisi

emrxakg1903

Centipat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Elimdeki sistem bu. Bunu maksimum şekilde geliştirmek istiyorum. Özellikle ekran kartı ve işlemci için tavsiye alabilir miyim?

Bütçe ne kadar?

Ekran kartını 2. el almayı düşünüyorum onun dışında ortalama bir bütçe söylemem zor.

maksimum şekilde geliştirmek istiyorsan boş kasa ve depolama birimlerini bırakıp kalanların alayını söküp 7800x3D, RTX 4090 şeklinde DDR5 bir sistem ve uygun güç kaynağı ile dizilim yapacaksın.

Elimdeki sistem için ekran kartını ve işlemciyi maksimuma çekmek istedim örnek olarak RX 6700 XT ve R5 5600X yapmayı düşünüyorum aslında.

Elimdeki sistem için ekran kartını ve işlemciyi maksimuma çekmek istedim örnek olarak RX 6700 XT ve R5 5600X yapmayı düşünüyorum aslında.

Yalnızca işlemci ve ekran kartını maksimuma çevirmek istiyorsan 5800X3D ve RTX 4080 öneririm. Tabii hangi çözünürlükte kullanacağına bağlı. 2K iyidir diye düşünüyorum.

Yalnızca işlemci ve ekran kartını maksimuma çevirmek istiyorsan 5800x3D ve RTX 4080 öneririm. Tabii hangi çözünürlükte kullanacağına bağlı. 2K iyidir diye düşünüyorum.

Bütçem o kadar çıkmaz maalesef dediğim kombinasyonu yapmak istiyorum ama anakartımın B450 bir kart olması sorun olur mu o ekran kartı ve işlemci için bilmiyorum.

Bütçem o kadar çıkmaz maalesef dediğim kombinasyonu yapmak istiyorum ama anakartımın B450 bir kart olması sorun olur mu o ekran kartı ve işlemci için bilmiyorum.

Bütçe belirtmen lazım, anakartın bir sorun olmaz iş görecektir. 6700 XT'yi beğeniyorsan alabilirsin işlemci olarak düz 5600 işini görecektir. X olanına ek para ödemene gerek yok onun yerine soğutucu alırsın.

Bütçe belirtmen lazım, anakartın bir sorun olmaz iş görecektir. 6700 XT'yi beğeniyorsan alabilirsin işlemci olarak düz 5600 işini görecektir. X olanına ek para ödemene gerek yok onun yerine soğutucu alırsın.

Smart acsess Memory kullanamadığından ne kadar bir FPS kaybı olur onu düşünüyordum ama sanırım bu ikisini alacağım 550W güç kaynağı da yeterli olacaktır sanırım.

Smart acsess Memory kullanamadığından ne kadar bir FPS kaybı olur onu düşünüyordum ama sanırım bu ikisini alacağım 550W güç kaynağı da yeterli olacaktır sanırım.

B450 ve 5600 ikilisi ile Smary Access Memory kullanabilirsin. Yalnızca BIOS güncellemeni yapman lazım.

Geri
Yukarı