R5 2600X - GTX 1060 sistem oyunlarda videolardakine göre daha düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

veysel karaçay

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 gb 2400mhz ddr3 cl15
SSD veya HDD modeli
240 gb ssd
Ekran kartı
Nvidia geforce gtx 1060 6gb gamingx msi
Anakart
Gigabyte b450m
İşlemci
Ryzen 5 2600x
Herkese merhaba, yukarı da belirttiğim parçalar ile düşük FPS alıyorum. İzlediğim karşılaştırma ve FPS değerlerin de gördüğüm FPS'ler örnek Valorant da ful ayarlarda adamlar 200+ FPS alıyor iken ben en düşük ayarlar da 130 FPS alıyorum ve bu bazen daha da düşebiliyor RAM 8 GB onu 16 yapacağım oradan bir düşüş vardır illaki, fakat 8 GB RAM'in o kadar etki edeceğini düşünmüyorum bilgisayarım da Corsair'in sıvı soğutması mevcut olmasına rağmen bazen oyunda takılmalar ve aniden oyun ortasın da bilgisayar kapanmalarına kadar her şeyi yaşıyorum SSD kullanmaktayım yani 8 GB RAM hariç bilgisayar da eksik bir bileşen yok sizce ne yapmalıyım yapılanlar: Format atmak, tüm sürücüleri güncellemek, özel ayarlar yapmak, işlemci ve ekran kartının termal macununu değiştirmek şu ana kadar yaptığım işlemler. Bu şekil de anakart dipnot anakart güncellemesi yapmadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, yukarı da belirttiğim parçalar ile düşük FPS alıyorum. İzlediğim karşılaştırma ve FPS değerlerin de gördüğüm FPS'ler örnek Valorant da ful ayarlarda adamlar 200+ FPS alıyor iken ben en düşük ayarlar da 130 FPS alıyorum ve bu bazen daha da düşebiliyor RAM 8 GB onu 16 yapacağım oradan bir düşüş vardır illaki, fakat 8 GB RAM'in o kadar etki edeceğini düşünmüyorum bilgisayarım da Corsair'in sıvı soğutması mevcut olmasına rağmen bazen oyunda takılmalar ve aniden oyun ortasın da bilgisayar kapanmalarına kadar her şeyi yaşıyorum SSD kullanmaktayım yani 8 GB RAM hariç bilgisayar da eksik bir bileşen yok sizce ne yapmalıyım yapılanlar: Format atmak, tüm sürücüleri güncellemek, özel ayarlar yapmak, işlemci ve ekran kartının termal macununu değiştirmek şu ana kadar yaptığım işlemler. Bu şekil de anakart dipnot anakart güncellemesi yapmadım.
Hocam o 8GB o kadar etki ediyor ki inanamazsın. 150 olan fps yi 250 yapar ağzın açık bakakalırsın.

Zaten olay 8GB değil 4x2 olsa da olurdu.

Size şöyle söyleyeyim sizin işlemciniz şuan tek şeritte iki araba yan yana gitmeye çalışıyormuş gibi düşünün fakat ekstra 8 GB aldığınızda çift şeride çıkıyor. İsmi Dual Channel olarak geçer. İşlemciye önem veren oyunlarda çok önemlidir. Zaten az çok bilgisayardan anlayan neyin ne olduğunu bilen 8GB tek kanal olarak kullanmaz. Size laf söylemiyorum yanlış anlamayın, sonuçta bilmek zorunda değilsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı