R5 2600X ısınıyor

csadem34

Decapat
Daha fazla  
Sabah konu açmıştım R5 2600XIN fazlasıyla ısınmasıyla alakalı, birkaç arkadaş ayarlarda sıkıntı olabilir dedi. Buraya BIOS ayarlarımı atayım belki başka yerlerde de vardır ayarlar vs. bilmiyorum pek. Yardımcı olabilir misiniz acaba? Kapatsam sıkıntı olmayacak ısınmayı azaltabilecek ayarlar varsa?

Dosya Ekleri

• image0.jpg
    image0.jpg
    190,7 KB · Görüntüleme: 34
  • image1.jpg
    image1.jpg
    184,2 KB · Görüntüleme: 29
  • image2.jpg
    image2.jpg
    216,9 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleyen: Moderatör:
3. fotoğraftaki Advanced CPU settings kısmına girin. CPB ( Core Boost Performance) ayarını kapatın ve kaydedin.

Bende de R5 2600X var. İlk aldığımda oyunlarda 75 dereceye kadar çıkıyordu. Sonradan BIOS ayarlarında CPB ayarını kapattım. FPS'te değişen bir şey olmadı oyunlarda da 60 dereceyi geçmedi. Eğer sende de o ayar kapalıysa ve hala yüksek ısılara ulaşıyorsan kasanın hava sirkülasyonunda bir sıkıntı olabilir.

Stok soğutucu mu kullanıyorsunuz?

Kasanız nedir?

UV yapılabilir.
evet stok kasam da bu

GAMEBOOSTER GB-060B 550W​

Bende de R5 2600X var. İlk aldığımda oyunlarda 75 dereceye kadar çıkıyordu. Sonradan BIOS ayarlarında CPB ayarını kapattım. FPS'te değişen bir şey olmadı oyunlarda da 60 dereceyi geçmedi. Eğer sende de o ayar kapalıysa ve hala yüksek ısılara ulaşıyorsan kasanın hava sirkülasyonunda bir sıkıntı olabilir.
pek bilmiyorum hava sirkülasyonu sıkıntılı mı ama kasa modeli bu

GAMEBOOSTER GB-060B 550W​

3. fotoğraftaki Advanced CPU settings kısmına girin. CPB ( Core Boost Performance) ayarını kapatın ve kaydedin.
bir deniyim teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı